Spotkania absolwentów

Czerwiec bieżącego roku okazał się dla absolwentów „Curie” czasem odnowienia licealnych wspomnień.

W sobotę 8 czerwca spotkali się maturzyści sprzed 25 lat. Odwiedziny sal lekcyjnych sprzyjały wspomnieniom o nauczycielach oraz obecnych i nieobecnych koleżankach i kolegach. Druga (pozaszkolno-towarzyska) część spotkania była okazją do opowieści o wyborach życiowych dokonywanych w minionym ćwierćwieczu  i różnych aspektach dorosłego życia.

Tydzień później, w sobotę 15 czerwca, do „Curie” zawitali absolwenci sprzed 30 lat, by ponownie poczuć radość przebywania w licealnych murach i oddać się czarowi wspomnień podczas późniejszego towarzyskiego spotkania.

Tego samego dnia wieczorem w bardziej „dostojnych”, a wręcz pałacowych okolicznościach, swoją 35 rocznicę matury świętowała kolejna grupa absolwentów. Fakt, że tak liczne grono osób które młodzieńcze lata spędziło w naszej szkole, chce przybywać z różnych stron miasta i kraju, aby spotkać się i podtrzymać więzi, wystawia im i naszej szkole dobre świadectwo.

Wypada mieć nadzieję, że ten zwyczaj absolwenckich spotkań będzie kontynuowany przez przedstawicieli kolejnych roczników.