Curie dla Kuby

7 grudnia w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Patronki. Zainspirowani życiem Marii Skłodowskiej-Curie, w szczególności jej działalnością społeczną, chcielibyśmy od tego roku nadać temu świętu dodatkowy sens – charytatywny – podejmując działania, które służyć będą trosce o potrzebujących członków naszej społeczności. W tym roku szkolnym chcielibyśmy pomóc uczniowi Curie, który jest naszym bohaterem w walce z chorobą nowotworową.

Jakub Musik jest uczniem klasy IIa i 3 lata temu zachorował na chorobę nowotworową. Aktualnie jest w trakcie rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. W Dniu Patronki planujemy zorganizować kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Kuby w powrocie do jego pełnej sprawności. Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji poprzez dostarczenie do szkoły:
• ciast, ciasteczek, słodkości
• drobnych ozdób świątecznych (własnoręcznie wykonane będą jeszcze cenniejsze), np. świeczników, bombek, kartek świątecznych itp.,
które będą sprzedawane przez naszych uczniów podczas kiermaszu.

Prosimy o przynoszenie ozdób świątecznych do biblioteki szkolnej do dnia 1 grudnia, natomiast ciasta przynosimy w dniu poprzedzającym kiermasz (6 grudnia) lub w dniu kiermaszu rano.

Zapraszamy do Curie 7 grudnia wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Kubę, zapraszamy na kawę i ciasto, zapraszamy do zakupów podczas naszego kiermaszu.
Liczymy na Wasze otwarte i hojne serca, a takie z pewnością wszyscy członkowie społeczności Curie mamy.

Beata Benna
Joanna Pieniążek