Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10 października 2023 r.

Powiększ obraz

W miniony wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, jednak w IV LO już od poniedziałku trwały zajęcia profilaktyczne, prelekcje i warsztaty prowadzone przez  specjalistów z Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie oraz Śląskiego Centrum Profilaktyki. W tegorocznych odchodach święta towarzyszyła nam wystawa prac plastycznych wykonanych przez studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, związanych ze zdrowiem psychicznym. W ciągu czterech dni zajęć zaproszeni goście poprowadzili dla uczniów Curie 28 godzin lekcyjnych warsztatów, wykładów i prelekcji. Serdecznie naszym Gościom dziękujemy za poświęcony czas.

Zaprosiliśmy także naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego temat brzmiał:

Wybieram. Dbam. Dzielę się. Moje zdrowie psychiczne…

Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy Ib Nadia Prusko

Drodzy Uczniowie, mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić Waszą uwagę na sygnały i sytuacje, które mogą wpłynąć w niekorzystny sposób na stan Waszego zdrowia psychicznego. Wierzymy, że zaproszeni specjaliści wskazali Wam również metody i sposoby na poprawienie Waszej kondycji psychicznej.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego za chwilę dobiegną końca – pamiętajcie jednak, że w szkole czekają na Was osoby, do których możecie się zwrócić w trudnych momentach  –  są to wychowawca, pedagog, psycholog.