Matura 1983

​W samo południe 17 czerwca 2023 roku w progi „Curie” zawitała grupa absolwentów, którzy zdali maturę w 1983 roku. Dla wielu z nich była to okazja do pierwszego spotkania od 40 lat. Lata ich nauki w liceum przypadły na czas burzliwych przemian politycznych i społecznych – powstanie i działalność „Solidarności” i wprowadzenie stanu wojennego. Jednak w swoich wspomnieniach nawiązywali przede wszystkim do tego czego doświadczali w szkole i do osób, z którymi było im dane przeżywać ten okres swoje życia.  Ożywieniu wspomnień pomocny okazał się spacer po szkolnych korytarzach i salach. Nie zabrakło także czasu na „rozmowy po latach”. Ubogaceni wspólnie spędzonymi chwilami w sobotnie popołudnie opuszczali mury „Curie” z postanowieniami i nadzieją na ich realizację.