DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 7 lutego 2023

Powiększ obraz

Chcemy być bezpieczni w wirtualnej rzeczywistości, dlatego podejmujemy działania, które pozwolą nam poczuć się w niej pewniej.

6 lutego klasy pierwsze naszego liceum spotkały się na warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Dariusza Pietrka ze Śląskiego Centrum Profilaktyki pt. „Cyberprzemoc – bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci” oraz „Hejting w sieci – stop mowie nienawiści”.

W kolejnych dniach pozostałe klasy będą również uczestniczyć w zajęciach. Zaplanowaliśmy ponadto spotkania uczniów z prawnikiem, który przedstawi  administracyjne konsekwencje aktywności podejmowanej w internecie.

7 lutego gościliśmy w naszym liceum Michała Dryndę z Zespołu Profilaktyki KM Policji w Chorzowie, który spotkał się z uczniami klas drugich na prelekcji pt. „Zapobieganie i przeciwdziałanie cyberprzemocy”.

W Dniu Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie tematycznym, a jego zwycięzcami zostali:

I miejsce – Szymon Chromik, kl. IVc

II miejsce – Karol Piecyk, kl. Ie

III miejsce – Natalia Patan, kl. IVc

Nagrodziliśmy także klasę, która wykonała najciekawszy plakat związany z problematyką bezpiecznego internetu, a była to klasa IVa.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!