Chorzowskie IV LO w Zlinie

W dniach od 22 do 25 listopada br. grupa licealistów z Curie przebywała pod opieką nauczycieli w mieście partnerskim Zlin realizując wspólny projekt edukacyjny. Gospodarzem naszej wizyty była szkoła średnia OATB z miasta partnerskiego Zlin.

W trakcie warsztatów i spotkań młodzież miała okazję porównać architekturę naszych miast, poznać czołowe postaci związane z regionem oraz wymienić spostrzeżenia w trakcie rozmowy z przedstawicielami lokalnych władz. Projekt obfitował również w przeróżne atrakcje takie jak zwiedzanie tutejszego ZOO, wspólne wyjście na kręgle, wizyta w memoriale Tomasza Baty, a także całodzienne zwiedzanie Brna. W ostatnim dniu pobytu uczniowie uczestniczyli w warsztatach animacji w profesjonalnym studiu filmowym i tworzyli swoje własne animacje.