Nasze liceum właśnie zakończyło realizację trzyletniego projektu współpracy europejskiej „Podstawy autonomii uczniów w myśleniu i działaniu” w ramach programu Erasmus+. Współpraca obejmowała szkoły z Turcji, Włoch, Północnej Macedonii i Grecji. Głównym założeniem projektu było budowanie świadomości i autonomii uczniów, poszerzanie ich kompetencji z zakresu współdziałania w grupie oraz rozwój kreatywności i kompetencji informatycznych.

Projekt był związany z przygotowaniem młodych ludzi do świadomego obywatelstwa, rozwijaniem umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji i poszerzaniu umiejętności społecznych uczniów, a także promowaniem wartości europejskich – tolerancji, szacunku i demokracji.

Jak podkreślają sami uczniowie projekt stał się dla nich przepustką do zdobycia nowych umiejętności, do szerszego spojrzenia na świat, przełamania barier językowych, a przede wszystkim zainteresował ich tematami europejskimi.