Jesteś tutaj:

Kategoria: Bez kategorii

Rozdanie świadectw ukończenia liceum

Więcej o: Rozdanie świadectw ukończenia liceum

Podczas dzisiejszego rozdania świadectw ukończenia liceum dyrektor i wychowawcy pożegnali klasy czwarte. Nie zabrakło słów podziękowań i chwil wzruszeń.  Czwartoklasiści odebrali świadectwa, a wyróżnieni uczniowie również nagrody książkowe. Dyrektor szkoły skierował również podziękowania zaangażowanym rodzicom za ich wsparcie i poświęcenie w trakcie nauki ich dzieci.

Więcej „Rozdanie świadectw ukończenia liceum”

Dzień otwarty

Więcej o: Dzień otwarty

Dzień otwarty za nami. 19 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów szkół podstawowych, którzy mieli okazję poznać nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uczestniczyli również w zajęciach, przyglądali się doświadczeniom i eksperymentom, a w kawiarence mogli napić się ciepłej herbaty i pokosztować wypieków naszych uczniów. Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej „Dzień otwarty”

Spotkanie z rzeźbiarką

Więcej o: Spotkanie z rzeźbiarką

W piątek 12 kwietnia w naszej szkole mięliśmy przyjemność gościć panią Lidię Sztwiertnię – rzeźbiarkę. Artystka, która zajmuje się rzeźbą w brązie, opowiadała zarówno o swojej pasji twórczej,  jak i o wsłuchiwaniu się w samego siebie,  realizowaniu swoich marzeń i dążeniu do wyznaczonych celów.

Więcej „Spotkanie z rzeźbiarką”

Debata oksfordzka

Więcej o: Debata oksfordzka

Piątkowy sparing debaty oksfordzkiej Curie Katowice kontra Curie Chorzów zakończył się naszą wygraną! Debatowaliśmy nad tezą: Edukacja domowa jest lepsza od edukacji w szkole. Nasza drużyna pokazała (trochę wbrew sobie 😀 ), że edukacja domowa jest najlepsza. I udało się! Pojedynek na argumenty sędziowała pani Aleksandra Gorzelik z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach.

Więcej „Debata oksfordzka”

Dzień Śląski

Więcej o: Dzień Śląski

W poniedziałek 25 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Śląski. Oprócz historii naszego regionu prezentowanej uczniom, mogliśmy sprawdzić jak znamy gwarę na wystawie „Po naszymu”. Rozstrzygnęliśmy również konkurs „Malarstwo po śląsku”, którego celem było ciekawe skomentowanie dzieła malarskiego w mowie śląskiej. Nasi uczniowie tradycyjnie wykazali się pomysłowością. Prezentujemy wyróżniane prace.

Więcej „Dzień Śląski”

Do góry