Wyprawy, wycieczki, wyjazdy

pa
12
2015

VIII Rajd Szkoły

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (12 października 2015)
PDFDrukujEmail

W dniu 05.10.2015r. odbył się VIII Rajd Szkoły. W Rajdzie wzięło udział 56 uczniów. Opiekunami byli p. Regina Frelich, p. Agnieszka Pella oraz p. Michał Pella. Trasa tegorocznego rajdu wiodła z Istebnej do Wisły Jawornik.

Na zbiórce punktualnie o wyznaczonej godzinie pojawili się wszyscy uczestnicy rajdu. Autokar z wesołym Panem Edkiem zawiózł całą grupę do Istebnej.

Marsz zaczęliśmy zielonym szlakiem podążając z Istebnej przez Kiczory, gdzie zielony szlak połączył się z czerwonym i żółtym. Szlaki te poprowadziły naszą grupę bezpiecznie na Stożek Wielki. Po półgodzinnej przerwie i uzupełnieniu płynów oraz zjedzeniu zbędnego balastu ruszyliśmy dalej w kierunku schroniska na Soszowie.

Tym razem prowadził nas niebieski szlak, który to w początkowej części okazał się bardzo stromy i trudny do pokonania. Jednakże niezmordowani uczniowie IV LO pokonali  zejście bez najmniejszego problemu Uśmiech.  Po pokonaniu stromizny w dalszą drogę zabrał nas szlak czerwony i żółty, który to w okolicach Stożka Małego zmienił się tylko w czerwony, gdyż żółty postanowił skręcić w prawo i zejść do Wisły Dziechcinki.

Czerwony szlak zaprowadził nas do Schroniska na Soszowie, gdzie wszyscy odpoczęliśmy. Po prawie godzinnej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę tym razem szlakiem niebieskim , który to zaprowadził nas do Wisły Jawornik, gdzie czekał  już autokar z wesołym kierowcą.

Wróciliśmy wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni, gdyż jak się okazało przeszliśmy 13 km.

Na kolejny Rajd zapraszamy już na wiosnęUśmiech (być może uda się zorganizować dwudniowy z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i noclegiem w schronisku)

Galeria zdjęć

 

pa
05
2015

W Ustroniu stworzyliśmy „ludzką maszynę”...

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (05 października 2015)
PDFDrukujEmail

Dnia 1 października 2015 roku klasa 1A pojechała na jednodniową wycieczkę do Ustronia.
Wyjechaliśmy pociągiem z Katowic o godzinie 8:30. Na miejscu byliśmy około godziny 10:30. Z peronu  udaliśmy się prosto na kolejkę, którą wjechaliśmy na Czantorię.

Gdy już nacieszyliśmy się pięknym krajobrazem, nadszedł czas na zabawy. Podzieliliśmy się na kilkuosobowe drużyny. Naszym pierwszym zadaniem było stworzenie „ludzkiej maszyny”. Było przy tym dużo śmiechu i kreatywnego myślenia. Kolejną zabawą było napisanie w grupach piosenki o wycieczce. Wszystkie drużyny ukazały swe artystyczne uzdolnienia. Następne były  kalambury związane ze znanymi bajkami. Potem każda z grup miała napisać trzy pytania z dowolnych dziedzin, a później drużyny losowały kartkę, na której były one zapisane i odpowiadały na nie.

Po zabawach nadszedł czas na ognisko. Wszyscy upiekliśmy kiełbaski i wypiliśmy ciepłą herbatę. Postanowiliśmy skorzystać ze świetnej atrakcji jaką był letni tor saneczkowy.

Około godziny 14 zebraliśmy się i wróciliśmy kolejką do Ustronia. Następnie przeszliśmy się do centrum Ustronia, gdzie mieliśmy czas wolny. Później udaliśmy się na peron i około godziny 17 pojechaliśmy pociągiem z powrotem do Katowic. Na miejscu byliśmy o godzinie 19:35.

Bardzo podobała nam się nasza pierwsza klasowa wycieczka. Pogoda tamtego dnia naprawdę nam dopisała. Oby każdy kolejny wyjazd był tak samo udany.

Agnieszka Kasprzycka

wrz
30
2015

II Rajd Rowerowy

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (05 października 2015)
PDFDrukujEmail

Drugi rajd rowerowy za nami. Tym razem poruszaliśmy się po naszym pięknym mieście i jego okolicach. Pierwszym punktem rajdu było przybicie piątki Kopernikowi przy Planetarium, co nam się udało bez zająknięcia, później było już tylko z górki. Kolejnym punktem do zaliczenia była Dolina Górnika oraz Żabie Doły. Malownicze jesienne obrazy towarzyszyły nam przez całą trasę, aż do Szybu Prezydent gdzie na samym jego szczycie zobaczyliśmy przepiękny zachód słońca. Lepiej nie można było podsumować tego aktywnego dnia.

Dzięki wszystkim obecnym za wspólną zabawę i mile spędzony czas. Pozdrawiam Anna Malcharczyk.

GALERIA ZDJĘĆ

wrz
23
2015

Wyjazd do Francji: Paryż i jego okolice 9 – 13 września 2015

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (23 września 2015)
PDFDrukujEmail

Z Chorzowa wyruszyliśmy w godzinach porannych, a w Paryżu zameldowaliśmy się  następnego dnia przed 9 rano. Zwiedzanie Paryża zaczęliśmy od słynnej katedry Notre-Dame znajdującej się na wyspie la Cité. Następnie udaliśmy się do Sainte Chapelle. Później nasza grupa powędrowała pod Pałac Sprawiedliwości, który był niegdyś siedzibą rodziny królewskiej, a obecnie pełni funkcje sądownicze. Później przeszliśmy do Panteonu, po drodze oglądając najstarszy zegar we Francji, na którym za sprawą Henryka Walezego znalazło się godło polsko-litewskie. W Panteonie zobaczyliśmy grób Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża Piotra. Zwiedzając Panteon widzieliśmy miedzy innymi grób Woltera i Emila Zoli. Po Panteonie nadszedł czas na pałac Inwalidów i grób Napoleona. Kolejnym punktem naszego programu była dzielnica łacińska, w której zobaczyliśmy Pałac i ogrody Luksemburskie oraz Sorbonę, tam też mieliśmy czas na posiłek. Kolejną atrakcją było wejście na 2 piętro wieży Eiffla. Po upamiętnieniu pobytu na wieży zdjęciami, nadszedł czas na rejs statkiem po Sekwanie. Rejs trwał około godziny i w tym czasie mogliśmy podziwiać fasady zwiedzonych tego dnia zabytków. Po rejsie udaliśmy się na obiadokolację,  a następnie do hotelu.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

cze
22
2015

VII Rajd Szkoły

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 września 2015)
PDFDrukujEmail

W dniu 16.06.2015r. odbył się VII Rajd Szkoły. W rajdzie wzięło udział 22 wesołych uczniów oraz czworo absolwentów, też wesołych i dwoje opiekunów Pani Agnieszka i Pan Michał. Po punktualnym przybyciu wszystkich uczestników i „zapakowaniu” się do luksusowego autokaru wyruszyliśmy w podróż do Ustronia. Pogoda była piękna, a trasa tym razem wiodła z Ustronia Polany (434m n.p.m.) czerwonym szlakiem przez Polanę Stokłosica (830m n.p.m.) na Czantorię Wielką (995m n.p.m.). Następnie przeszliśmy czarnym szlakiem do Chaty na Čantoryje (950m n.p.m.), gdzie po trudach wspinaczki odpoczęliśmy. Po 45 minutowej przerwie wypoczęci i najedzeni ruszyliśmy w dalszą podróż. Dalej podążając czarnym szlakiem pokonaliśmy szczyt Poniwiec (810m n.p.m.), a następnie po krótkim podejściu doszliśmy na Cznatorię Małą (866m np.m.). Teraz zaczęła się „ciężka i mozolna” podróż żółtym szlakiem w dół do mety rajdu czyli Ustronia Zdrój (345m n.p.m.).W sumie pieszo pokonaliśmy ponad 11 kilometrów. Następnie zwiedzaliśmy miasto i około godziny 16.30 w dobrych nastrojach wsiedliśmy do autokaru, po czym pojechaliśmy z powrotem do Chorzowa. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajdUśmiech

GALERIA ZDJĘĆ

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\