mod_vvisit_counterW sumie2522027

Dzisiaj: Cze 18, 2018
gru

Dzień Patrona

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (12 grudnia 2017)

W piątek 8 grudnia, w dniu imienin Marii Skłodowskiej-Curie świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patronki. Ponieważ 7 listopada tego roku przypadła 150. rocznica jej urodzin, tegoroczny Dzień Patrona był szczególny. W szkole nie brakowało gości. Odbyły się prelekcje naukowe pracowników Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej oraz pokazy chemiczne. O patronce w niecodzienny sposób opowiedzieli na lekcjach również nasi nauczyciele: Grażyna Młynarz, Danuta Październik, Agnieszka Pella, Krzysztof Grala i Wojciech Kwaśny.

Obchodom towarzyszyły konkursy: Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości, konkurs na poster dydaktyczny oraz konkurs na humorystyczny mem związany z naszą patronką. W pracowniach i na szkolnych korytarzach prezentowane były plakaty dotyczące naszej wybitnej rodaczki. Dzień Patrona uwieńczony został spotkaniem społeczności Curie i zaproszonych gości w auli, gdzie w ciekawy sposób sceny z życia noblistki przedstawili uczniowie klasy III a. Tam też nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.

Obok płaskorzeźby Marii Skłodowskiej-Curie tradycyjnie pojawiła się róża.