Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

lis
13
2013

Młodzieżowy Prezydent Miasta

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Robert Świtoń – uczeń klasy III e kandyduje na Młodzieżowego Prezydenta Miasta Chorzowa. Sylwetki wszystkich kandydatów  i ich programy wyborcze możemy zobaczyć na stronie www. facebook.com. Głosowanie trwa do piątku.

lis
06
2013

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Uczniów, którzy ukończyli 16 lat, zainteresowanych udziałem w kwestowaniu na rzecz WOŚP (XXII Finał WOŚP  – 12 stycznia 2014 r.) zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 13 listopada 2013 r. o godz. 10.30 do auli naszej szkoły.

W tym dniu będą robione zdjęcia do identyfikatorów oraz wypełniana dokumentacja wolontariusza (każdy musi znać swój numer pesel).

Przewodniczących klas proszę o sporządzenie listy chętnych do udziału w akcji i oddanie jej do pedagoga do dnia 12 listopada 2013.

Anna Woszczek

 

lis
05
2013

Zebrania rodziców

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Przypominamy, że zgodnie z kalendarium I semestru, w czwartek 7 listopada br. o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców wszystkich klas.

 

Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na prelekcję Trudne zachowania dzieci - jak rozmawiać i pomagać. Prelekcja odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00 w auli liceum.

lis
05
2013

AKCJA CIACHO 2013 „Dla Tomka”

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Już po raz jedenasty 6 grudnia br. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie przeprowadzą charytatywną Akcję Ciacho. Podobnie jak w poprzednich latach, będą sprzedawać ciasta, gromadząc tym samym fundusze na leczenie chorego dziecka. W tym roku na Waszą pomoc czeka Tomek Długosz.

Całkowity dochód zebrany podczas tegorocznej Akcji Ciacho zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację sześcioletniego Tomka Długosza. U Tomka stwierdzono zespół wad mnogich w postaci: zaburzonej ośrodkowej koordynacji ruchowej, dysmorfii twarzoczaszki, łokciowego ustawienia kończyn górnych, stopy prawej końsko-szpotawej, odpływu wstecznego żołądkowo-przełykowego oraz wiotkość krtani. Zdiagnozowano także kolkę jelitową i przepukline pachwinową. W związku z tym Tomek poddawany był licznym operacjom i zabiegom i jest objęty opieką wielospecjalistyczną w poradniach: okulistycznej, ortopedycznej, chirurgicznej, neurologicznej, gastrologicznej, audiologicznej, genetycznej, kardiologicznej, pulmonologicznej, alergologicznej i laryngologicznej. Dzisiaj chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast zostaną przekazane na dalsze kosztowne leczenie i rehabilitację Tomka, aby chłopiec mógł funkcjonować na co dzień i aby jego terapia i rehabilitacja przynosiła efekty.


Pamiętaj! Każde kupione przez ciebie ciasto może przybliżyć Tomka do normalnego życia!

 

 


lis
05
2013

Warsztaty językowe

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapraszamy na warsztaty językowe w Anglii i Kornwalii w terminie 8 - 14 marca 2014. Zakwaterowanie u rodzin. Cena wyjazdu 1290 zł. Zapisy i szczegółowy program u pani prof. Izabeli Wylezol w sali 26.

Spotkanie organizacyjne 14 listopada 2013 r. na dużej przerwie w sali 26.

 

lis
04
2013

XXVIII Curie Mundial

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapisy do turnieju dwójek piłkarskich Curie Mundial 2013 u nauczycieli wychowania fizycznego tylko do 22 XI 2013 r. Losowanie grup eliminacyjnych odbędzie się w auli 25 XI 2013 r. (poniedziałek) podczas dużej przerwy. Mecze eliminacyjne w grupach rozegrane zostaną w piątki: 29 XI 2013 r. i 6 XII 2013 r. w godzinach od 15.00 do 19.00 (w przypadku bardzo dużej ilości zgłoszeń zostanie ustalony dodatkowy termin).

Mecze finałowe rozegrane zostaną w piątek 13 XII 2013 od 15.00 do 19.00.

 

pa
28
2013

VI Nocny Maraton Matematyczny

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że w piątek 25 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Kołtun, Marcin Brzywczy i Adrian Michalski z kl. III c zajęła trzecie miejsce w VI Nocnym Maratonie Matematycznym. Konkurs, którego organizatorem jest Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie, to kilkugodzinne nocne zmagania, podczas których uczestnicy muszą odpowiedzieć na 100 pytań.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom matematycznego sukcesu!

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\