Spotkajmy się w Curie

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj230
mod_vvisit_counterWczoraj252
mod_vvisit_counterObecny tydzień828
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2339
mod_vvisit_counterObecny miesiąc8428
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16028
mod_vvisit_counterW sumie2789629

We have: 83 guests online
Twoje IP: 54.146.98.143
 , 
Dzisiaj: Maj 22, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
26
2014

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

21 marca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach znajdującej się przy ulicy Rolnej odbyły się wykłady matematyczne z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Delegacja naszej szkoły pod opieką Pani Profesor Aleksandry Król o godzinie 9 rano zasiadła w auli nowoczesnego budynku uczelni. Wykładowcy i uczniowie przybliżyli licznie zgromadzonym nieznane aspekty matematyki. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził wykład: „Niewiele skończoności o wielu nieskończonościach” Profesora Romualda Szopy, gdzie mogliśmy poznać teorie dwóch nieskończoności, pierwszą kardynalną a drugą continuum. Swoje 5 minut mieli również uczniowie, którzy wygłosili swoje wygłady. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Kołtun i Kamil Nocoń wygłaszając wykład „Hipoteza Riemanna”, który mówił o problemie regularności liczb pierwszych i historii zmagań wielu wybitnych naukowców z problemem Hipotezy Riemanna.

Kamil Nocoń

mar
25
2014

Dni języków obcych - dyktanda

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Drodzy gimnazjaliści. Teksty dyktand z języków obcych, które były przeprowadzone w naszej szkole w czasie Dni języków obcych są dostępne w zakładce Języki obce lub tutaj:
dyktando z języka niemieckiego
dyktando z języka angielskiego

mar
24
2014

Wernisaż Cypriana Noconia

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Pierwszego dnia wiosny w galerii „Na żywo” Radia Katowice odbył się wernisaż wystawy malarstwa absolwenta naszej szkoły Cypriana Noconia. Wystawę otwarł, nie szczędząc ciepłych słów, redaktor Maciej Szczawiński. O malarstwie Cypriana opowiedział również profesor Ireneusz Walczak z katowickiej ASP. W galerii nie zabrakło sympatyków sztuki i przyjaciół młodego artysty. Wernisaż uświetnił koncert grupy Reway. Wystawę można oglądać w siedzibie Radia Katowice do końca kwietnia.

GALERIA ZDJĘĆ

mar
24
2014

Konkurs "Chorzów - miejsca i ludzie"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dwunastej edycji miejskiego konkursu ,,Chorzów - miejsca i ludzie. Nieznany Śląsk", zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko przy współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, zespół naszej szkoły w składzie: Izabela Gonera, Weronika Jargieło, Kinga Kamińska pod opieką p. prof. Beaty Wróblewskiej zajął pierwsze miejsce. Praca na temat: Architektura Chorzowa - motywy roślinne i zwierzęce w detalach architektonicznych chorzowskich kamienic wykonana została z pianki dekoracyjnej w formie książeczki dotykowej dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

mar
20
2014

Od wrzenia do gazu

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

19 marca w auli naszego liceum odbył się pokaz z chemii "Od wrzenia do gazu",  w czasie którego pan Mateusz Stocki, pasjonat nauk przyrodniczych, pokazywał doświadczenia i wyjaśniał zachodzące procesy chemiczne np. działanie hydrożelu, powstawanie pasty dla słonia, właściwości przegrzanej pary, znaczenie katalizatorów w procesach chemicznych oraz właściwości ciekłego azotu i wybuchowego wodoru. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie licealistów i zaproszonych gości.

mar
19
2014

Chorzowski Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Chorzowski Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej towarzyszy nam już od 23 lat. To impreza, która „pielęgnuje” i zachowuje nasz regionalne tradycje i z typowo śląską skrupulatnością pozostaje wierna wypracowanej przez lata konwencji. Wszystko zaczęło się w IV LO, gdzie zmagać się w recytacji śląskich tekstów mogli  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po dziesięciu latach pomysł przejęło jedno z chorzowskich gimnazjów, a potem podstawówka. W tym roku całe przedsięwzięcie odbyło się w nowej formule. CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA ZDJĘĆ

mar
19
2014

Taki Festiwal pamiętam… podziękowania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i swoją obecnością uświetnili uroczystość.

Szczególnie pragniemy podziękować Dyrekcji Szkoły za udzielone wsparcie, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, a także wszystkim osobom życzliwym naszemu przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że wzruszenia i pozytywne emocje, które nam towarzyszyły przy tworzeniu spektaklu, były również obecne u Państwa podczas oglądania i współprzeżywania naszego teatralnego święta.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczny spektakl zostanie wystawiony ponownie na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury 3 kwietnia 2014 r. o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizatorzy: Nina Siwy,
Regina Frelich, Aleksandra Król

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\