Spotkajmy się w Curie

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj426
mod_vvisit_counterObecny tydzień39
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3516
mod_vvisit_counterObecny miesiąc9418
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc21929
mod_vvisit_counterW sumie2745500

We have: 38 guests online
Twoje IP: 34.228.115.216
 , 
Dzisiaj: Lut 18, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
05
2014

Konkurs "W świecie roślin i zwierząt"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

We wtorek 4 marca uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Dudek, Estera Sikorska, Patrycja Maroń, Piotr Brachaczek, Hania Lipich, Natalia Gebauer, Joanna Ploch i Magdalena Kompała brali udział w wojewódzkim konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych pt. "W świecie roślin i zwierząt".

 

Życzymy sukcesów!

mar
04
2014

Od zera do bohatera

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Od zera do bohatera”, po ukończeniu, którego uzyskają stopień Młodszego Ratownika.

Projekt prowadzą nauczyciele W-F: Damian Jaksik – instruktor WOPR oraz Michał Pella – ratownik WOPR.

W projekcie biorą udział: Sara Majchrzak, Karolina Mocek, Patrycja Szulc, Klaudia Jambor, Natalia Karczmarczyk, Anna Górecka, Daniel Ochmann, Adam Skrzyniarz,Wojciech Krotofil, Dawid Pytlarz, Tomasz Gryszpiński,Marcel Wandas i Daniel Czokało.

Uczestnikom projektu życzymy siły i wytrwałości, a w późniejszym okresie odpowiedzialności, którą będą musieli się wykazać ratując życie ludzkie.

 

 

Zobacz filmik

mar
03
2014

Taki Festiwal pamiętam...

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

„Taki Festiwal pamiętam…”

Wspomnienia festiwalowe IV LO w Chorzowie

12 marca 2014 r.

godz. 18:00

 

Uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły mają przyjemność zaprosić na uroczystość Taki Festiwal pamiętam…, która odbędzie się 12 marca 2014 r. o godz. 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury. Program widowiska powstał w oparciu o najciekawsze wydarzenia minionego Festiwalu Artystycznego. Licealiści zaprezentują swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Motywem przewodnim będą uczucia, ambicje i namiętności, z jakimi boryka się każdy z nas w podróży życia.

Zapewniamy wieczór pełen magicznych przeżyć.

 

 

mar
03
2014

Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem Skworcem

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątkowe popołudnie arcybiskup Wiktor Skworc w ramach wizytacji kanonicznej w Parafii św. Jadwigi spotkał się z nauczycielami uczącymi w szkołach znajdujących się na terenie parafii.

Arcybiskup wysłuchał dyrektorów, którzy opowiedzieli o swoich szkołach, a następnie zwrócił się do zgromadzonych w domu parafialnym nauczycieli. Metropolita katowicki zaznaczył, że zawód nauczyciela, podobnie jak życie duchownego, jest również powołaniem. Wspominając swoją polonistkę, podkreślił, jak ważne jest pokazywanie młodym ludziom dobra i prawdy. Zwrócił również uwagę na to, jak istotna jest współpraca szkoły i rodziny.

 

Serdeczne Bóg zapłać księdzu Proboszczowi Emanuelowi Pietrydze za zaproszenie, gościnę i dobre słowa.

Galeria zdjęć

lut
28
2014

Kalendarz IBU

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

W czwartek 27 lutego naszą szkołę odwiedziła utalentowana biathlonistka, absolwentka Curie Monika Hojnisz. Podarowała nam kalendarz na rok 2014 z limitowanej edycji Międzynarodowej Unii Biathlonowej. Monika Hojnisz i Krystyna Pałka znalazły się w gronie 22 zawodników, którzy znaleźli się w tegorocznej edycji kalendarza IBU.

 

 

 

lut
20
2014

Wycieczka narciarsko-snowboardowa 5-7 II 2014

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Na wycieczkę narciarsko-snowboardową pojechaliśmy na początku lutego. Przez trzy dni mieliśmy okazję jeździć na stoku Wisła Cieńków Malinka. W wycieczce wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły pod opieką prof. Krystiana Barczyka, prof. Anny Malcharczyk i prof. Michała Pelli. W gronie uczniów znalazły się osoby, które po raz pierwszy wybrały się na narty czy też snowboard. Polecamy tę formę spędzenia kilku zimowych dni już za rok. Bawiliśmy się świetnie, a nasze umiejętności można zobaczyć na filmiku, który powstał w czasie wyjazdu.

Sara Majchrzak

Galeria zdjęć

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i na następną wycieczkę!

lut
20
2014

Konferencja naukowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

“Gdy przystąpiono do subtelnego terroryzowania mnie – powiedziałem, żeby sobie dali spokój, bo w każdym razie dotrzymam wiary Narodowi i Państwu polskiemu, a gdyby mnie powiesić mieli, byłbym naprawdę szczęśliwy, że taką śmiercią będę mógł zakończyć swoje prace dla ducha, szczęścia i wielkości Polski” A. Hlond.

W poniedziałek 17 lutego 2014 roku uczniowie klasy Id pod opieką prof. Krzysztofa Grali wzięli udział w konferencji naukowej pt. „Zryw niepodległościowy, lata 1914–1956 (Roman Dmowski, prymas August Hlond). Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945 r. do ZSRS. Prymas Tysiąclecia – kardynał Stefan Wyszyński". Swoje referaty wygłosili dr Andrzej Drogoń oraz dr Dariusz Węgrzyn z IPN. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Roman Dmowski – ojciec założyciel II Rzeczypospolitej".

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\