Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj675
mod_vvisit_counterWczoraj1636
mod_vvisit_counterObecny tydzień2311
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6146
mod_vvisit_counterObecny miesiąc10058
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc34365
mod_vvisit_counterW sumie2694941

We have: 22 guests online
Twoje IP: 3.80.85.76
 , 
Dzisiaj: Gru 11, 2018
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
03
2014

Taki Festiwal pamiętam...

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

„Taki Festiwal pamiętam…”

Wspomnienia festiwalowe IV LO w Chorzowie

12 marca 2014 r.

godz. 18:00

 

Uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły mają przyjemność zaprosić na uroczystość Taki Festiwal pamiętam…, która odbędzie się 12 marca 2014 r. o godz. 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury. Program widowiska powstał w oparciu o najciekawsze wydarzenia minionego Festiwalu Artystycznego. Licealiści zaprezentują swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Motywem przewodnim będą uczucia, ambicje i namiętności, z jakimi boryka się każdy z nas w podróży życia.

Zapewniamy wieczór pełen magicznych przeżyć.

 

 

mar
03
2014

Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem Skworcem

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątkowe popołudnie arcybiskup Wiktor Skworc w ramach wizytacji kanonicznej w Parafii św. Jadwigi spotkał się z nauczycielami uczącymi w szkołach znajdujących się na terenie parafii.

Arcybiskup wysłuchał dyrektorów, którzy opowiedzieli o swoich szkołach, a następnie zwrócił się do zgromadzonych w domu parafialnym nauczycieli. Metropolita katowicki zaznaczył, że zawód nauczyciela, podobnie jak życie duchownego, jest również powołaniem. Wspominając swoją polonistkę, podkreślił, jak ważne jest pokazywanie młodym ludziom dobra i prawdy. Zwrócił również uwagę na to, jak istotna jest współpraca szkoły i rodziny.

 

Serdeczne Bóg zapłać księdzu Proboszczowi Emanuelowi Pietrydze za zaproszenie, gościnę i dobre słowa.

Galeria zdjęć

lut
28
2014

Kalendarz IBU

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

W czwartek 27 lutego naszą szkołę odwiedziła utalentowana biathlonistka, absolwentka Curie Monika Hojnisz. Podarowała nam kalendarz na rok 2014 z limitowanej edycji Międzynarodowej Unii Biathlonowej. Monika Hojnisz i Krystyna Pałka znalazły się w gronie 22 zawodników, którzy znaleźli się w tegorocznej edycji kalendarza IBU.

 

 

 

lut
20
2014

Wycieczka narciarsko-snowboardowa 5-7 II 2014

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Na wycieczkę narciarsko-snowboardową pojechaliśmy na początku lutego. Przez trzy dni mieliśmy okazję jeździć na stoku Wisła Cieńków Malinka. W wycieczce wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły pod opieką prof. Krystiana Barczyka, prof. Anny Malcharczyk i prof. Michała Pelli. W gronie uczniów znalazły się osoby, które po raz pierwszy wybrały się na narty czy też snowboard. Polecamy tę formę spędzenia kilku zimowych dni już za rok. Bawiliśmy się świetnie, a nasze umiejętności można zobaczyć na filmiku, który powstał w czasie wyjazdu.

Sara Majchrzak

Galeria zdjęć

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i na następną wycieczkę!

lut
20
2014

Konferencja naukowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

“Gdy przystąpiono do subtelnego terroryzowania mnie – powiedziałem, żeby sobie dali spokój, bo w każdym razie dotrzymam wiary Narodowi i Państwu polskiemu, a gdyby mnie powiesić mieli, byłbym naprawdę szczęśliwy, że taką śmiercią będę mógł zakończyć swoje prace dla ducha, szczęścia i wielkości Polski” A. Hlond.

W poniedziałek 17 lutego 2014 roku uczniowie klasy Id pod opieką prof. Krzysztofa Grali wzięli udział w konferencji naukowej pt. „Zryw niepodległościowy, lata 1914–1956 (Roman Dmowski, prymas August Hlond). Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945 r. do ZSRS. Prymas Tysiąclecia – kardynał Stefan Wyszyński". Swoje referaty wygłosili dr Andrzej Drogoń oraz dr Dariusz Węgrzyn z IPN. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Roman Dmowski – ojciec założyciel II Rzeczypospolitej".

lut
19
2014

Pozdrowienia z Soczi

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Monika Hojnisz na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich wypada znakomicie! Ze startu na start zajmuje coraz wyższe miejsca. W rok po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w Novym Mescie, 17 lutego, w konkurencji będącej ukoronowaniem biathlonowej rywalizacji, czyli biegu ze startu wspólnego na 12,5 km dla najlepszych trzydziestu biathlonistek, zajęła bardzo dobre szóste miejsce.

 

Gratulujemy Moniko dotychczasowych występów w Soczi i bardzo dziękujemy za piękną kartkę!

 

lut
13
2014

Wyniki konkursu

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam ogłosić wyniki konkursu na opowiadanie bożonarodzeniowe.  Cieszymy się, że mimo trudności jaką jest napisanie opowiadania w języku obcym, konkurs wzbudził takie  zainteresowanie wśród młodzieży. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji twórczej, a nagrodzonym sukcesu.

Wyniki konkursu

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\