Wyprawy, wycieczki, wyjazdy

lut
06
2014

Wycieczka na Jasną Górę

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 września 2015)
PDFDrukujEmail

Aby zwyciężać zło dobrem, trzeba zachować wierność prawdzie.

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

…czyli o tym, co przywieźliśmy z Jasnej Góry


W sobotę 1 lutego klasa 3b wraz z uczniem klasy 1a pod opieką pani prof. Frelich oraz pana prof. Grali udała się na wycieczkę na Jasną Górę. Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas prezes Fundacji „Pro-Patria”- Zbigniew Bonarski, który zgodził się oprowadzić nas po okolicy, pokazać nam nieznane dotąd miejsca i przybliżyć nam ich historię. Podążaliśmy ścieżką edukacyjno- dydaktyczną.

 

 

Galeria zdjęć

gru
19
2013

Rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 września 2015)
PDFDrukujEmail

30 listopada wraz  z prof. Tomaszem Bują i studentami Uniwersytetu Śląskiego wyjechaliśmy wcześnie rano na rekonstrukcję bitwy pod Austerlitz. Na miejsce rekonstrukcji dotarliśmy o 14.00. W przedsięwzięcie było zaangażowanych 2000  miłośników rekonstrukcji historycznych z Polski, Czech, Francji i Austrii. Odtwarzana bitwa odbyła się 2 grudnia 1805 roku, kiedy to Napoleon zaatakował wojska cara rosyjskiego Aleksandra I  oraz cesarza austriackiego Franciszka I i odniósł słynne zwycięstwo pod Austerlitz.

Galeria zdjęć

gru
04
2013

Poczuj się jak prezydent… klasa 3b wspomina swoją wycieczkę do Wisły

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (05 października 2015)
PDFDrukujEmail

13 listopada wczesnym rankiem klasa 3B wyjechała na trzydniową wycieczkę do Wisły Malinki. Po ponad dwugodzinnej podróży dotarliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Granit”, w którym mieliśmy spędzić najbliższe dwie noce. Pozostawiliśmy tam swoje bagaże i wyruszyliśmy na spacer po okolicy.


Galeria zdjęć


pa
22
2013

VII Wyprawa Naukowa Curie-Słowak

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 września 2015)
PDFDrukujEmail

PO EUROPIE WŁASNYMI ŚCIEŻKAMI.
VII WYPRAWA NAUKOWA CURIE  - SŁOWAK
LOMBARDIA – SZWAJCARIA


14 września jeszcze przed świtem przy budynku naszej szkoły zaczęli zbierać się uczniowie Curie i Słowaka, by wyruszyć na VII Wyprawę Naukową Curie-Słowak, której celem było zwiedzenie północnych Włoch i Szwajcarii.
Wyprawy stały się tradycją naszych szkół i co roku prowadzą nas w miejsca omijane przez biura podróży, choć interesujące i godne uwagi. Pierwsza z nich zabrała uczniów zaprzyjaźnionych liceów do Włoch. Rok później uczniowie odwiedzili Grecję. III Wyprawa doprowadziła chętnych uczniów do Skandynawii, natomiast kolejna wiodła szlakiem Bałtyckim przez Litwę, Łotwę, Estonię aż po rosyjski St. Petersburg. Uczestnicy V Wyprawy mieli możliwość zwiedzenia Belgii i Normandii, z kolei VI Wyprawa była w pełni poświęcona poznaniu Paryża.

Dzień pierwszy tegorocznej Wyprawy uczestnicy spędzili w autokarze, by wieczorem przyjechać do hotelu i zebrać siły na moc wrażeń, która czekała nas przez najbliższych kilka dni. Pierwszego pozytywnego wrażenia dostarczył nam hotel, w którym mieliśmy spędzić nadchodzące 3 noce. Typowa włoska obiadokolacja (spaghetti), piękny wystrój, wygodne łóżka i hotelowy basen były wymarzonym rozpoczęciem wyprawy. Choć wszystkich zmęczyła podróż, mieli jeszcze siłę, by się poznać i zintegrować.

 

Strona 5 z 5

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\