lis

Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (22 listopada 2019)

W poniedziałek 18 listopada gościem naszej szkoły była Magdalena Gorzkowska. Pani Magdalena to polska lekkoatletka, sprinterka, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, srebrna medalistka sztafety 4 x 400 halowych Mistrzostw Świata w Portland w 2016 roku. Od momentu zakończenia kariery lekkoatletycznej alpinistka i himalaistka, zdobywczyni  szczytów m.in. Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz jako najmłodsza Polka w historii – Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). 18 maja 2019, jako pierwsza Polka, zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli. 27 września 2019 zdobyła szczyt Manaslu.
Uczniowie klas IBP, I CG,  IDP oraz I CP uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez naszego gościa.
W czasie tych spotkań mogli ugruntować swoje wiadomości z zakresu prawidłowego odżywiania się.
Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania z tak wybitnym sportowcem.