wrz
16
2019

Nasz pierwszy Erasmus +

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 września 2019)
PDFDrukujEmail

Nasz pierwszy Erasmus +

„Podstawy autonomii ucznia w myśleniu i działaniu”

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że od września bieżącego roku nasze Liceum realizuje projekt współpracy europejskiej w ramach programu Erasmus+ wspólnie ze szkołami z Turcji, Włoch, Macedonii i Grecji. Głównym założeniem projektu jest budowanie autonomii uczniów w myśleniu i działaniu. Projekt jest związany z przygotowaniem młodych ludzi do świadomego obywatelstwa, rozwijaniem umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji i umiejętności społecznych uczniów, a także promowaniem wartości europejskich - tolerancji, szacunku i demokracji. Językiem komunikacji projektu jest język angielski.

Czas trwania przedsięwzięcia to 2 lata. W bieżącym roku szkolnym planowany jest wyjazd do Turcji i Włoch, a także wizyta uczestników ze wszystkich krajów partnerskich w Polsce. W trakcie wymian skupimy się na następujących tematach: imigracja, prawa człowieka, demokracja, dyskryminacja, zaangażowanie obywatelskie. Przed każdym wyjazdem będzie prowadzona rekrutacja uczestników oraz intensywne działania przygotowujące do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego liceum do zaangażowania się w prace projektowe.

 

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\