Twoje IP: 18.207.134.98
Dzisiaj: Paź 21, 2019

wrz

Projekt "Europa wspólnych wartości"

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (13 września 2019)

Serdecznie zapraszamy uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie do udziału w naszym projekcie współpracy międzynarodowej

„Europa wspólnych wartości”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym założeniem naszego przedsięwzięcia jest zagraniczny wyjazd grupy uczniów do Hiszpanii (okolice Barcelony) w terminie od 10 do 17 listopada 2019 roku. Projekt przeznaczony jest dla 10 zmotywowanych i gotowych do wspólnych działań uczniów.

Wkrótce ogłosimy regulamin rekrutacji i udostępnimy kartę zgłoszenia do projektu. Szczegółowe informacje na temat Programu Ponadnarodowej Mobilności Uczniów znajdziecie na stronie http://www.power.frse.org.pl/mobilnosc-uczniow

REGULAMIN REKRUTACJI

Cele projektu to doskonalenie kompetencji językowych zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim, praca w międzynarodowych grupach nad tematem „Europa wspólnych wartości”, poznanie dziedzictwa kulturowego, historii, tradycji krajów partnerskich oraz redukowanie uprzedzeń i stereotypów, nauka otwartości
i tolerancji, poszanowanie inności. W trakcie realizacji projektu uczniowie wezmą udział w warsztatach na temat współdziałania w grupie i kompetencji kluczowych. W trakcie i po mobilności powstaną konkretne publikacje, ebooki oraz filmy prezentujące wszystkie działania. Uczniowie będą wykorzystywali różnorodne narzędzia informatyczne w celu prezentacji powstałych materiałów. Wypracowane materiały będą również źródłem wiedzy dla całej społeczności szkolnej i lokalnej po powrocie z mobilności. Udział w wymianie pozwoli uczestnikom nabyć praktyczne umiejętności m.in. komunikacyjne, organizacyjne, pracy w grupie, zarządzania sobą w czasie, krytycznego myślenia i kreatywności. Uczniowie i nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w konkretnych zajęciach edukacyjnych, w codziennym życiu młodzieży hiszpańskiej.

Mamy nadzieję, że będzie to dla Was niesamowite doświadczenie
i  bardzo cenna lekcja totalnego zanurzenia w kulturze i języku hiszpańskim!