cze

Śladami absolwentów: Teresa Wallis-Joniak

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (06 czerwca 2019)

W poniedziałek 3 czerwca br. w Miejskiej Galerii Sztuki MM odbył się wernisaż malarstwa Juliusza Joniaka. W gronie uczestników tego wydarzenia znalazła się także żona malarza Teresa Wallis-Joniak - absolwentka naszego liceum. Po zdaniu matury w 1947 roku studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez wiele lat była nauczycielką wychowania plastycznego w krakowskich liceach. Za swoją pracę pedagogiczną była kilkakrotnie nagradzana przez Ministra Edukacji Narodowej. Pracę pedagogiczną łączyła z aktywnością twórczą uprawiając malarstwo pejzażowe i rodzajowe. Obrazy jej autorstwa znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

W rozmowie z dużą życzliwością wspominała postać dyrektor Ireny Jarzębińskiej i ks. katechety Sylwestra Durczoka. Nasza absolwentka z zainteresowaniem wysłuchała informacji o współczesnych sprawach szkoły i obiecała odnowić kontakt.