maj

Dzień Języków Obcych w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska

20 maja br.  w naszym liceum świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim przez wolontariuszy EVS z organizacji Bona Fides z Katowic. Zaproszeni goście przedstawili nam swoje kraje Ukrainę, Włochy i Hiszpanię oraz zapoznali z zasadami udziału w programie Unii Europejskiej European Voluntary Service. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli sprawdzić swój poziom języka angielskiego w corocznym konkursie Champion of English. Laureatami zostali uczniowie SP 28 z Rudy Śląskiej Denis Hanisz i Zuzanna Ziarnik.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie na folder turystyczny w języku obcym prezentujący miasta partnerskie Chorzowa. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, propagowanie wiedzy o miastach partnerskich Chorzowa oraz rozwijanie w uczniach świadomości interkulturowej, otwartości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur. W konkursie I miejsce zajęła Klaudia Hansel z IV LO, II miejsce Weronika Domagała z ZSB oraz Wiktoria Gutkowska IV LO, natomiast III miejsce przypadło Natalii Szczerbie z ZSB ex aequo z Sylwią Chińcz. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!