sty
16
2019

RAZEM z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (16 stycznia 2019)
PDFDrukujEmail

Niedziela 13 stycznia 2019 roku na długo zapadnie w naszej pamięci ze względu na niezrozumiały, barbarzyński akt przemocy. Tego dnia, w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do brutalnego ataku na Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później Paweł Adamowicz zmarł.

W związku z zaistniałą sytuacją zadecydowaliśmy, że spotkamy się w dzień pogrzebu (najprawdopodobniej w sobotę) o 20.00 pod budynkiem ZST nr 1 w Chorzowie ul. Sportowa 23, gdzie rok rocznie pracuje Sztab WOŚP. W godzinę, kiedy w niedzielę zostało puszczone światełko do nieba milczeniem, ciszą, byciem razem zaprotestujmy wspólnie przeciwko nienawiści i przemocy, oddając cześć Pawłowi Adamowiczowi. Minuta ciszy będzie ważnym sposobem uczczenia jego pamięci, a jednocześnie potępieniem tego, co się wydarzyło. Bądźmy razem! Niech dobro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa dalej! Możemy się różnić, możemy się spierać, ale nie możemy się nienawidzić!

Dobro i wspólnota muszą zwyciężyć! Symbolicznym światełkiem może być zapałka, znicz, latarka. Za każde przybycie serdecznie dziękujemy! Pokażmy, że jesteśmy razem, WSZYSCY RAZEM z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ŻE GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ.

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\