pa

Dni Otwarte Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (01 października 2018)

W Europejskim Dniu Języków Obcych młodzież naszego liceum uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dni Otwartych Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. Na początku licealiści uczestniczyli w wykładzie w języku angielskim dr. hab. Leszka Dronga „Do we even realize why we communicate? 9 common needs and purposes of communication”. Następnie dr Ewa Śmiłek oraz mgr Magdalena Sędek przedstawiły w niezwykle ciekawy sposób temat „Tauromachia, czyli byk na arenie hiszpańskiej kultury i języka”.  Wykład był okazją do poznania wielu wyrażeń idiomatycznych i słów powiązanych z tematem hiszpańskiej corridy. Całość zakończyła się konkursem, w którym pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie Dawid Bzura z 2 c oraz Olivier Halama z 1 c. Na zakończenie mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych wymowie języka szwedzkiego oraz ciekawostek z nim związanych pt. „Szwedzki – z czym się to je? Köttbullar czy surströmming" poprowadzonych przez mgr. Adama Wojtczaka.

Źródło:us.edu.pl Źródło:us.edu.pl