Twoje IP: 54.145.83.79

mar

EXIT TOUR 2018

Wpisany przez Beata Wróblewska

26 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym EXIT TOUR, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Fala”. W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy drugie oraz wybrane pierwsze. Na kilkugodzinny program złożył się cykl warsztatów, które związane były z uzależnieniami od narkotyków, agresją oraz radzeniem sobie z nią, a także z seksualnością i różnym podejściem do niej kobiet i mężczyzn. Kolejnym tematem poruszanym podczas warsztatów był handel ludźmi, a także zachowania i postawy, które mu przeciwdziałają. Wykładowcami i prowadzącymi zajęcia byli profesjonalni psycholodzy i trenerzy, a także specjaliści pracujący na co dzień w ośrodkach terapii uzależnień – wszyscy pracujący również z młodzieżą w różnego rodzaju akcjach profilaktycznych. Cały program rozpoczął się - a potem zakończył - koncertem w wykonaniu anglojęzycznego zespołu muzycznego, który przyjechał, aby wziąć udział w realizacji tego projektu.