Twoje IP: 54.81.195.140
Dzisiaj: Lip 17, 2018
lut

Wycieczka dydaktyczna do Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (27 lutego 2018)

20 lutego 2018 r.  uczniowie klas trzecich, realizujących zakres rozszerzony z biologii, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Medyczną Szkołę Policealną Województwa Śląskiego im. Prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu. Uczelnia zaproponowała łącznie cztery warsztaty.

Po przybyciu na miejsce przedstawiono nam ogólne zalety szkoły. Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy i rozeszliśmy się by zobaczyć jak wyglądają poszczególne kierunki. Mogliśmy zobaczyć pracę elektroradiologa i jak obsługiwać aparaturę medyczną. Na kierunku Technika dentystyczna każdy miał okazję własnoręcznie wykonać odlew szczęki, którą zabraliśmy do domu. Dostaliśmy również wykonanego z gipsu górnego zęba „6”, który posiada 5 guzków. Mieliśmy okazję popatrzeć na pracę studentów, którzy wykonywalii aparaty ortodontyczne. Kolejne warsztaty były prowadzone przez higienistkę stomatologiczną. Nauczyliśmy się jak poprawnie dobierać szczoteczkę do zębów oraz w jaki sposób należy ją trzymać. Następnym etapem było przedstawienie sali do masażu. Zobaczyliśmy sprzęt jakiego używa się do poszczególnych rodzajów masaży.

Uczelnia ma wiele możliwości, które przedstawili nam jej pracownicy podczas całej wizyty. Każdy z nas był zaangażowany w warsztaty. Z pewnością zdobyliśmy dodatkową wiedzę na temat poszczególnych zawodów.

Ksena Świętek kl.IIIa