Twoje IP: 54.166.233.99
Dzisiaj: Cze 23, 2018
lut

„Spotkania z nauką” na WSPS

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (27 lutego 2018)

20 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły – chodzący na rozszerzenie z języka polskiego klas drugich - zostali zaproszeni na zajęcia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach, bliżej znanym jako Uniwersytet SWSP lub Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej.

Uczelnia zaproponowała łącznie cztery warsztaty, każdy o innej tematyce. Pierwsza prelekcja nosiła tytuł "ABC edukacji seksualnej" i była przeprowadzona przez mgr Aleksandrę Żyłkowską. Wykład był pełen informacji na temat antykoncepcji, jej skuteczności oraz konsekwencji związanych z rezygnacją z tego typu środków. Na kolejnych zajęciach, również przeprowadzonych przez mgr Żyłkowską, poruszana była kwestia psychologii miłości. Spotkanie pozwoliło nam dowiedzieć się, kiedy mija zakochanie, a kiedy zaczyna prawdziwa miłość oraz uwzględniło wszystkie odmiany tego uczucia. Pozostałe warsztaty prowadzone były przez mgr. Kamila Zielińskiego. Pierwszy z warsztatów nosił nazwę "Homo czy emo-sapiens - rola emocji w życiu człowieka" i uświadomił nam, jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią emocje, a także odpowiedział na nurtujące nas pytania, dotyczące metod radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz rozpoznawaniem emocji innych ludzi. Druga prezentacja dotyczyła strachu, jednej z emocji podstawowych i wyjaśniła, dlaczego strach jest tak częstym zjawiskiem i jak wpływa na ludzkie decyzje oraz postępowanie.

Czas spędzony na uczelni z pewnością nie był czasem straconym – przeciwnie, każdy z uczestników po zakończeniu warsztatów przekraczał mury uczelni jako ktoś bogatszy w wiedzę na temat zjawisk i emocji niezwykle mu bliskich, bo przecież przeżywanych przez wszystkich.

Natalia Zielińska, kl. II c