Twoje IP: 54.166.233.99
Dzisiaj: Cze 23, 2018
lis

Warsztaty językowe

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (27 listopada 2017)

17 listopada br. w naszym liceum gościli wolontariusze z Francji i Hiszpanii, którzy przeprowadzili dla klasy 2a i 1c zajęcia kulturowo-językowe. Zagraniczni studenci przebywają w Polsce od września biorąc udział w wolontariacie europejskim w ramach programu Erasmus+, a na co dzień uczestniczą w działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich. Maëva, wolontariuszka z Francji zaprezentowała Francję, a w szczególności region Owernię i rodzinne miasto Lyon, natomiast Max przybliżył uczniom Katalonię, jej zwyczaje, typowe potrawy i znane postaci tego regionu. Spotkanie było okazją do wymiany opinii na temat wolontariatu europejskiego oraz stereotypów związanych z różnymi krajami i spostrzeżeniami wolontariuszy na temat Polski.