lis

Projekt "Stop cyberwolce"

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (23 listopada 2017)

We wtorek w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach III edycji projektu STOP CYBERWOLCE, w których uczestniczyły klasy pierwsze i drugie. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne, którego celem było uwrażliwienie na sprawy związane z przemocą, z jaką można się spotkać w Internecie. Przedstawienie przygotowane przez młodzieżową grupę Teatru Forum pokazywało historię młodej dziewczyny, której zazdrosne koleżanki wrzuciły kompromitujące zdjęcie do Internetu. Od tego czasu dziewczyna była obrażana i wyśmiewana na każdym kroku w szkole. Nie miała z niczyjej strony pomocy, ponieważ nawet jej tata był bardzo zabiegany i wiecznie zajęty. Niestety, całe przedstawienie nie było zakończone często wyczekiwanym przez widzów happy end’em.

Po przedstawieniu każdy z uczestników mógł zadać aktorom pytanie, dotyczące motywacji podczas podejmowania decyzji  o takim czy innym działaniu. Poza tym widzowie mogli wcielić się w rolę pierwszoplanowej postaci i zareagować w inny sposób niż aktorka. Następnie po krótkiej prelekcji prowadzącej warsztaty Marty Płacheckiej, odbył się wykład psychologa na temat naszych praw i obowiązków w Internecie. Po zakończeniu nasi uczniowie mieli masę pytań, na które prowadzący bardzo chętnie odpowiadali. Wszyscy uczestnicy wrócili do klas bardzo usatysfakcjonowani i zadowoleni z tego, że tak wiele wynieśli z tych warsztatów.

Daniel Zimoch

kl. Ib