Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj864
mod_vvisit_counterWczoraj1086
mod_vvisit_counterObecny tydzień5798
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6973
mod_vvisit_counterObecny miesiąc17636
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc31882
mod_vvisit_counterW sumie2668154

We have: 48 guests online
Twoje IP: 54.90.185.120
 , 
Dzisiaj: Lis 17, 2018
Poczta e-mail

BIP

lis
23
2017

Projekt "Stop cyberwolce"

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (23 listopada 2017)
PDFDrukujEmail

We wtorek w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach III edycji projektu STOP CYBERWOLCE, w których uczestniczyły klasy pierwsze i drugie. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne, którego celem było uwrażliwienie na sprawy związane z przemocą, z jaką można się spotkać w Internecie. Przedstawienie przygotowane przez młodzieżową grupę Teatru Forum pokazywało historię młodej dziewczyny, której zazdrosne koleżanki wrzuciły kompromitujące zdjęcie do Internetu. Od tego czasu dziewczyna była obrażana i wyśmiewana na każdym kroku w szkole. Nie miała z niczyjej strony pomocy, ponieważ nawet jej tata był bardzo zabiegany i wiecznie zajęty. Niestety, całe przedstawienie nie było zakończone często wyczekiwanym przez widzów happy end’em.

Po przedstawieniu każdy z uczestników mógł zadać aktorom pytanie, dotyczące motywacji podczas podejmowania decyzji  o takim czy innym działaniu. Poza tym widzowie mogli wcielić się w rolę pierwszoplanowej postaci i zareagować w inny sposób niż aktorka. Następnie po krótkiej prelekcji prowadzącej warsztaty Marty Płacheckiej, odbył się wykład psychologa na temat naszych praw i obowiązków w Internecie. Po zakończeniu nasi uczniowie mieli masę pytań, na które prowadzący bardzo chętnie odpowiadali. Wszyscy uczestnicy wrócili do klas bardzo usatysfakcjonowani i zadowoleni z tego, że tak wiele wynieśli z tych warsztatów.

Daniel Zimoch

kl. Ib

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\