Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj570
mod_vvisit_counterWczoraj1266
mod_vvisit_counterObecny tydzień5072
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień7393
mod_vvisit_counterObecny miesiąc18646
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc31503
mod_vvisit_counterW sumie2637282

We have: 7 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.145.83.79
 , 
Dzisiaj: Paź 20, 2018
Poczta e-mail

BIP

lis
14
2017

Ciacho dla Zosi

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (14 listopada 2017)
PDFDrukujEmail

W tym roku, w ramach kolejnej Akcji Curie-Ciacho, będziemy pomagać małej Zosi Olszówce.

Zofia urodziła się jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży z wagą 1416g i z zespołem wad wrodzonych:  zarośnięciem przełyku z przetoką żołądkowo tchawiczą ( jednym słowem dziewczynka nie ma przełyku), zarośnięciem odbytu, całkowitym odwróceniem trzewi, żołądkiem w klatce piersiowej, serduszkiem umiejscowionym całkiem po prawej stronie klatki piersiowej. W czwartym miesiącu życia ujawniło się również wodogłowie, oraz całkowity i nieodwracalny niedorozwój prawego płuca. Zosia karmiona jest przez gastrostomię, oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej,  ma utworzoną przetokę ślinową, by moc usuwać ślinę z jamy ustnej, a także wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową z powodu wodogłowia. Rekonstrukcja przełyku wciąż jest w fazie planowania, tylko szpital kliniczny w Warszawie wstępnie podjął się leczenia operacyjnego, jednak by zabieg był możliwy, dziewczynka musi być w dobrej formie fizycznej.

Zosia skończyła 13 miesięcy, jest bardzo opóźniona psychoruchowo - nie trzyma główki, nie siedzi sama, na razie potrafi tylko przekręcać się z boku na bok. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja, a jej koszt wynosi ok. 1500 zł, miesięcznie. Niezbędne jest także urządzenie multifunkcyjne z pionizatorem Baffin. Niestety jego koszt to 8000 zł., NFZ refunduje jedynie 3200 zł.

Mimo swoich ograniczeń, Zosia jest  uśmiechniętą, kontaktową  i ciekawą świata dziewczynką, której chcemy zapewnić pomoc, by mogła kiedyś być samodzielną kobietą. Możliwości  finansowe rodziców  są bardzo ograniczone. Więcej informacji na temat dziewczynki można znaleźć na facebooku (Zosia Olszówka, Chorzów)

 

Zapraszamy do zakupu ciast, które będziemy sprzedawać w dniu 8 grudnia 2017 r. Koszt jednej blachy (co najmniej 16 kawałków) to 50 zł. Szczególnie zachęcamy do zakupu firmy i osoby prywatne, ciasta dowieziemy pod wskazany adres w dniu 8 grudnia w godzinach 9-15. Zamówienia można składać u naszych przedstawicieli lub pod numerem telefonu: (Paulina: 536 019 684).

 

Organizator Akcji Ciacho

Grzegorz Zarzycki

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami