Twoje IP: 54.145.83.79
Dzisiaj: Paź 20, 2018

lis

Cyprian Nocoń "Przed premierą"

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (14 listopada 2017)

W czwartek 9 listopada 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej „Fra Angelico” w Katowicach odbył się wernisaż wystawy naszego absolwenta Cypriana Noconia.  Zaprezentowany na niej cykl obrazów i rysunków opatrzony został przez autora tytułem: Przed premierą.  Wśród uczestników wernisażu znaleźli się miedzy innymi: biskup Adam Wodarczyk, ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. Ireneusz Walczak z Akademii Sztuk Pięknych (promotor i opiekun artystyczny Cypriana Noconia).

Listopadowa wystawa naszego absolwenta była jego 10. wystawą indywidualną, ale pierwszą po ukończeniu studiów na katowickiej ASP.

Gratulując sukcesu, jakim niewątpliwie jest prezentacja swojej twórczości w prestiżowej galerii, życzymy Cyprianowi weny twórczej i wielu kolejnych wystaw.

Wystawa będzie czynna do 7 grudnia 2017 roku. Uczniów i absolwentów zachęcamy do odwiedzenia galerii przy ul. Jordana 39 w Katowicach.

Roman Herrmann

Żródło:www.muzeum.archidiecezjakatowicka.com.pl