Dzień Śląski

Więcej o: Dzień Śląski

W poniedziałek 25 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Śląski. Oprócz historii naszego regionu prezentowanej uczniom, mogliśmy sprawdzić jak znamy gwarę na wystawie „Po naszymu”. Rozstrzygnęliśmy również konkurs „Malarstwo po śląsku”, którego celem było ciekawe skomentowanie dzieła malarskiego w mowie śląskiej. Nasi uczniowie tradycyjnie wykazali się pomysłowością. Prezentujemy wyróżniane prace.

Więcej „Dzień Śląski”

Licytacja dla Kuby

Więcej o: Licytacja dla Kuby

Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji koszulki z podpisami piłkarzy Ruchu Chorzów z sezonu 2022/2023. Wylicytowane środki będą przekazane na rehabilitację naszego ucznia Jakuba Musika. Szczegóły TUTAJ Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Kuby.

Pożegnanie

Pani profesor Urszula Kafanke urodziła się 1 lutego 1929 roku w Chorzowie Starym. Tam też w 1936 roku rozpoczęła edukację w szkole podstawowej. Od 1939 roku w realiach okupacyjnych na Górnym Śląsku kontynuowała ją w szkole niemieckiej. W 1945 roku została przyjęta do klasy drugiej Miejskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie (obecne IV LO).

Więcej „Pożegnanie”