mod_vvisit_counterObecny miesiąc19162

Dzisiaj: Lis 22, 2017
wrz

Interaktywne wykłady "Biorobotyka"

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (25 września 2017)

15 września 2017r. uczniowie klas drugich realizujących zakres rozszerzony z biologii uczestniczyli w interaktywnych wykładach „Biorobotyka” organizowanych przez Uniwersytet Śląski.

Jednym z nich był wykład dotyczący ciekawych aspektów anatomii i fizjologii serca z wykorzystaniem manipulatora chirurgicznego (robot kardiochirurgiczny Robin Heart z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu). Kolejny dotyczył pokazu materiałów biomedycznych przeznaczonych do wytwarzania sztucznych narządów, protez czy implantów. W trakcie ostatniego każdy uczeń mógł dotknąć i zobaczyć sztuczne narządy wydrukowane w 3D.

Być może nasi uczniowie w przyszłości również opracują technologie pomagające ludzkości.