cze
16
2017

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (17 czerwca 2017)
PDFDrukujEmail

W piątek 16 czerwca br. zmarła pani Profesor Zofia Mironowicz – wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszym liceum. Urodziła się 19 lipca1939 roku we Lwowie. W 1945 roku jej rodzina przybyła na Górny Śląsk i zamieszkała w Zabrzu. Po zdaniu matury Pani Zofia Mironowicz podjęła studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. W 1961 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną na stanowisku nauczycielki języka polskiego w Zasadniczej Szkole Gastronomicznej w Sosnowcu, skąd po 10 latach przeniosła się do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Chorzowie. W 1973 roku powierzono jej obowiązki wizytatora przedmiotowo-metodycznego, które łączyła z pracą polonistki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.  Od 1975 roku do przejścia na emeryturę w 1991 roku poświęciła się pracy tylko w naszej szkole. Przez wszystkie te lata wniosła znaczący wkład w edukację humanistyczną wielu roczników młodzieży. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieliła się także z młodymi adeptami zawodu nauczycielskiego pracując w niepełnym wymiarze etatu do 1999 roku.

Za swoją pracę była nagradzana miedzy innymi: Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania oraz Zasłużonego dla rozwoju województwa katowickiego.

W pamięci współpracowników i uczniów pozostanie jako nauczyciel rzetelny, wymagający i życzliwy.

Pogrzeb Pani Profesor Zofii Mironowicz odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca br. o godzinie 11.00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Chorzowie.

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail