mod_vvisit_counterObecny miesiąc22046

Twoje IP: 54.162.133.222
Dzisiaj: Paź 24, 2018

kwi

Curie na Dniach Otwartych Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego.

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (10 kwietnia 2017)

W minionym tygodniu uczennice naszej szkoły wzięły udział w dniach otwartych Uniwersytetu Śląskiego. Dzięki współpracy naszej placówki z uczelnią mogły uczestniczyć w wykładach prowadzonych m.in. przez  prof. dr hab. Aleksandra Nawareckiego, prof. dr hab. Jacka Warchalę i dr hab. prof. UŚ Macieja Tramera.

Tematyka obejmowała zagadnienia z metodologii badań literackich, etyki słowa, ale również dotyczyła kontekstów utworu Marii Konopnickiej "Mendel Gdański".

Przedsmak pełnowymiarowych wykładów uniwersyteckich pokazał dziewczynom, co je czeka w przyszłości. Zdobyły doświadczenie, które z pewnością pozwoli im nieco szybciej oswoić się z życiem studenckim.

Po raz pierwszy także zorganizowana została uniwersjada polonistyczna, w której uczniowie szkół z województwa śląskiego mogli sprawdzić stan swojej wiedzy z języka polskiego.

Olga Klimczyk