pa

VIII Rajd Szkoły

Wpisany przez Beata Wróblewska Poprawiony (12 października 2015)

W dniu 05.10.2015r. odbył się VIII Rajd Szkoły. W Rajdzie wzięło udział 56 uczniów. Opiekunami byli p. Regina Frelich, p. Agnieszka Pella oraz p. Michał Pella. Trasa tegorocznego rajdu wiodła z Istebnej do Wisły Jawornik.

Na zbiórce punktualnie o wyznaczonej godzinie pojawili się wszyscy uczestnicy rajdu. Autokar z wesołym Panem Edkiem zawiózł całą grupę do Istebnej.

Marsz zaczęliśmy zielonym szlakiem podążając z Istebnej przez Kiczory, gdzie zielony szlak połączył się z czerwonym i żółtym. Szlaki te poprowadziły naszą grupę bezpiecznie na Stożek Wielki. Po półgodzinnej przerwie i uzupełnieniu płynów oraz zjedzeniu zbędnego balastu ruszyliśmy dalej w kierunku schroniska na Soszowie.

Tym razem prowadził nas niebieski szlak, który to w początkowej części okazał się bardzo stromy i trudny do pokonania. Jednakże niezmordowani uczniowie IV LO pokonali  zejście bez najmniejszego problemu Uśmiech.  Po pokonaniu stromizny w dalszą drogę zabrał nas szlak czerwony i żółty, który to w okolicach Stożka Małego zmienił się tylko w czerwony, gdyż żółty postanowił skręcić w prawo i zejść do Wisły Dziechcinki.

Czerwony szlak zaprowadził nas do Schroniska na Soszowie, gdzie wszyscy odpoczęliśmy. Po prawie godzinnej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę tym razem szlakiem niebieskim , który to zaprowadził nas do Wisły Jawornik, gdzie czekał  już autokar z wesołym kierowcą.

Wróciliśmy wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni, gdyż jak się okazało przeszliśmy 13 km.

Na kolejny Rajd zapraszamy już na wiosnęUśmiech (być może uda się zorganizować dwudniowy z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i noclegiem w schronisku)