Twoje IP: 54.167.112.42
Dzisiaj: Lis 17, 2018

kwi

Chorzowianin Roku

Wpisany przez Super Administrator Poprawiony (06 kwietnia 2013)

Miło nam poinformować, że w gronie kandydatów mianowanych do nagrody „Chorzowianin Roku” znalazła się absolwentka naszego liceum - Janina Wilk.
Jako pedagog oraz nauczyciel języka włoskiego i języka migowego związana była zawodowo z Przedszkolem nr 26, a obecnie z Kolegium Służb Społecznych w Chorzowie. Oprócz pracy zawodowej czynnie angażuje się w działalność Centrum Inicjatyw Społecznych. Prowadzona przez nią pracownia rzemiosła artystycznego przekształciła się w „Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego Wspomagającego Misje NAZARET”. Wyroby rękodzielnicze, które powstają na organizowanych przez stowarzyszenie warsztatach są sprzedawane na kiermaszach, a uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony jest na działalność placówek misyjnych Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Rwandzie i Burundi .
Ponadto Janina Wilk jest inicjatorką współpracy Przedszkola nr 26 z Klubem Seniora w ra-mach programu „Adoptowana Babcia”, uczestniczy też w pracach Rady Parafialnej parafii św. Barbary w Chorzowie.
Naszej absolwentce gratulujemy nominacji i życzymy aby jej praca i zaangażowanie znalazły uznanie wśród członków kapituły.