mar
07
2013

Nagrody i wyróżnienia

Wpisany przez Super Administrator Poprawiony (19 kwietnia 2016)
PDFDrukujEmail

14 kwietnia  2016 r. w II Miejskim Konkursie HIV/AIDS w kategorii prezentacja multimedialna I miejsce zdobyła Aleksandra Baron.

 

31 marca 2016 Paweł Cieślak z klasy 1a zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu na temat powstań śląskich.

 

21 marca 2016 w  XIV edycji konkursu "Chorzów - miejsca i ludzie", zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko, zespół naszej szkoły w składzie: Monika Krzon, Wiktoria Mateja, Barbara Nowrot, Dawid Zawada zajął III miejsce, realizując temat Magiczny świat familoków.


25 lutego 2016 Awraam  Waśkowski z klasy III d zajął  wysokie - IV miejsce - w etapie okręgowym (zawody II stopnia) XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

 

15 stycznia 2016 Bartosz Gęsior (kl. II a) i Bartłomiej Wylężek (kl. II a) zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

13 stycznia 2015 r. Awraam  Waśkowski został zakwalifikowany do udziału w zawodach II stopnia (eliminacjach okręgowych) XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego.

 

31 października 2014 Paulina Różycka z kl. I B zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Moja Podróż przez życie".

 

4 czerwca 2014 w pierwszej edycji konkursu "Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej" w kategorii recytacja I miejsce zajęła Agnieszka Sygidus , zaś w kategorii piosenka I miejsce zajęła Sandra Moś.

 

2 czerwca odbył się XV konkurs historyczny „Słowak-Curie”. Drugie miejsce w rywalizacji zajęła Patrycja Pilarczyk z kl. 1c.

 

21 marca 2014 w konkursie ,,Chorzów - miejsca i ludzie. Nieznany Śląsk" zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko przy współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, zespół naszej szkoły w składzie: Izabela Gonera, Weronika Jargieło, Kinga Kamińska zajął pierwsze miejsce.

 

25 października 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Kołtun, Marcin Brzywczy i Adrian Michalski z kl. III c pod opieką pani prof. Aleksandry Król zajęła trzecie miejsce w VI Nocnym Maratonie Matematycznym, którego organizatorem jest Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie.

 

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta uczennica klasy II c, Kaja Ryłko otrzymała wyróżnienie (czerwiec 2013).

 

W Konkursie Piosenki Aktorskiej zorganizowanym przez MDK Ligota w Katowicach wyróżniona została Sandra Moś z kl. II c.

 

W regionalnym konkursie ekonomicznym "Kurs na zyski" dla klas I Natalia Baron z kl. I c zajęła IV miejsce (kwiecień 2013).

 


W miejskim konkursie "Chorzowski Przedsiębiorca" uczeń klasy III d - Kamil Nowak otrzymał wyróżnienie.

 

 

17 lutego 2012 r. w Miejskim Domu Kultury "Bogucice -Zawodzie" odbył się konkurs "Zygmunt Krasiński i jego epoka" przeznaczony dla uczniów województwa śląskiego. Współorganizatorem konkursu był Związek Literatów Polskich. Magdalena Piasecka z klasy III c zajęła trzecie miejsce.

 

W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odbył się 29 listopada 2011 w ZSZ im. R. Mielczarskiego w Katowicach, Aleksandra Sozańska zajęła trzecie miejsce.

Magdalena Magdziarz z kl. II c zajęła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Woda i Życie 2011” zorganizowanym przez CHŚPWIK. W konkursie wyróżnione zostały również Dominika Dworaczyk z kl. I a i Katarzyna Przełonczkowska z kl. I b. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w chorzowskim Urzędzie Miasta 13 czerwca 2011 r.

17 marca 2011odbył się w naszej szkole finał XX Konkursu Recytacji w Gwarze Śląskiej Paulina Bartosik z kl. II b zajęła II miejsce w recytując tekst Grzegorza Stachaka „Pońć do św. Anny”.

1 grudnia 2010 w ZSZ im. R. Mielczarskiego w Katowicach odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony Fryderykowi Chopinowi w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora. Naszą szkołę reprezentowały Michalina Banasik z kl. I d oraz Aleksandra Sozańska z kl. II d, które do konkursu przygotowała mgr Beata Wróblewska. Aleksandra Sozańska recytowała wiersz Marii Konopnickiej „Gdy polonez chopinowski” i zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Julia Rott - uczennica klasy III c - znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Pytanie o wolność” organizowanego przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Praca Julii i reportaż fotograficzny z pobytu w Chinach okazał się jedną z ciekawszych nadesłanych na konkurs.

Agata Betleja (uczennica klasy 3 a) i Aneta Kulak (uczennica klasy 2a) uzyskały bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EkoPlaneta.

22 kwietnia 2010r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się II edycja Wojewódzkiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Turniej ten odbywa się cyklicznie i jego celem jest promowanie twórczości poetów oraz prozaików związanych ze Śląskiem poprzez urodzenie czy też zamieszkanie. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły uczennice naszego Liceum i zajęły wysokie miejsca - Aleksandra Sozańska z klasy Id zajęła III miejsce, a uczennica klasy IId - Agata Pławecka - otrzymała wyróżnienie.

21 kwietnia 2010 r. odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Monika Hola zajęła drugie miejsce w kategorii prezentacja multimedialna.

W IV Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych o tematyce wychowawczo-profilaktycznej, który odbył się 19 kwietnia 2010 r., grupa teatralna z kl. II d (Monika Hola, Monika Maciongowska, Agata Pławecka, Anna Koniarek, Aleksandra Koziar, Kamila Janta, Rafał Gleich, Dominik Wasik) zajęła pierwsze miejsce za inscenizacje pt. „Wszystko”. W tym samym przeglądzie wyróżniony został zespół z kl. II b. (Monika Sroka, Sandra Krawczyk, Tomasz Hercog, Miron Strzałkowski, Karen Schidlo, Kinga Adwent, Kamila Bęben, Michał Nowok, Dominik Więcek, Marzena Dworakowska, Arkadiusz Frela)

W XIX Konkursie Recytacji w Gwarze Śląskiej, który odbył się w naszej szkole 11 marca 2010 roku, III Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 1 b Curie Paulina Bartosik. Paulina wygłosiła tekst Grzegorza Stachaka: Anula Szmodrula. Jest to sukces tym większy, iż ostatnie trofeum w tym prestiżowym konkursie zdobyliśmy w 2000 roku.

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\