Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj626
mod_vvisit_counterWczoraj725
mod_vvisit_counterObecny tydzień7276
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień7163
mod_vvisit_counterObecny miesiąc19286
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc26913
mod_vvisit_counterW sumie2576967

We have: 20 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.225.55.174
 , 
Dzisiaj: Sie 19, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

lis
23
2017

Projekt "Stop cyberwolce"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

We wtorek w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach III edycji projektu STOP CYBERWOLCE, w których uczestniczyły klasy pierwsze i drugie. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne, którego celem było uwrażliwienie na sprawy związane z przemocą, z jaką można się spotkać w Internecie. Przedstawienie przygotowane przez młodzieżową grupę Teatru Forum pokazywało historię młodej dziewczyny, której zazdrosne koleżanki wrzuciły kompromitujące zdjęcie do Internetu. Od tego czasu dziewczyna była obrażana i wyśmiewana na każdym kroku w szkole. Nie miała z niczyjej strony pomocy, ponieważ nawet jej tata był bardzo zabiegany i wiecznie zajęty. Niestety, całe przedstawienie nie było zakończone często wyczekiwanym przez widzów happy end’em.

Po przedstawieniu każdy z uczestników mógł zadać aktorom pytanie, dotyczące motywacji podczas podejmowania decyzji  o takim czy innym działaniu. Poza tym widzowie mogli wcielić się w rolę pierwszoplanowej postaci i zareagować w inny sposób niż aktorka. Następnie po krótkiej prelekcji prowadzącej warsztaty Marty Płacheckiej, odbył się wykład psychologa na temat naszych praw i obowiązków w Internecie. Po zakończeniu nasi uczniowie mieli masę pytań, na które prowadzący bardzo chętnie odpowiadali. Wszyscy uczestnicy wrócili do klas bardzo usatysfakcjonowani i zadowoleni z tego, że tak wiele wynieśli z tych warsztatów.

Daniel Zimoch

kl. Ib

lis
21
2017

Warsztaty w Muzeum Śląskim

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 17 listopada 2017 r. klasa III c wzięła udział w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Śląskim. Podczas interesującej wizyty uczniowie wykonywali w grupach kolaż utrwalając jednocześnie wiadomości dotyczące kubizmu, dadaizmu i surrealizmu.

lis
20
2017

XVI Bieg Niepodległości

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniu 10 XI 2017 r. delegacja naszej szkoły w składzie: Ksenia Korepta, Julia Osiecka, Jakub Białas, Daniel Zimoch, Artur Jabłonka, Maciej Parzybok, Damian Paszek, Michał Bednara oraz Konrad Cholewa pod opieką p. prof. Michała Pelli wzięła udział w XVI Biegu Niepodległości.

lis
16
2017

Prezent pod choinkę - podziękowania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za włączenie się w akcję „Prezent pod choinkę”. W tym roku udało nam się zrobić aż 16 paczek. Wszystkie upominki trafią do najbiedniejszych dzieci w domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach na Ukrainie, Białorusi i Rumunii.

Beata Wróblewska

lis
14
2017

Ciacho dla Zosi

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W tym roku, w ramach kolejnej Akcji Curie-Ciacho, będziemy pomagać małej Zosi Olszówce.

Zofia urodziła się jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży z wagą 1416g i z zespołem wad wrodzonych:  zarośnięciem przełyku z przetoką żołądkowo tchawiczą ( jednym słowem dziewczynka nie ma przełyku), zarośnięciem odbytu, całkowitym odwróceniem trzewi, żołądkiem w klatce piersiowej, serduszkiem umiejscowionym całkiem po prawej stronie klatki piersiowej. W czwartym miesiącu życia ujawniło się również wodogłowie, oraz całkowity i nieodwracalny niedorozwój prawego płuca. Zosia karmiona jest przez gastrostomię, oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej,  ma utworzoną przetokę ślinową, by moc usuwać ślinę z jamy ustnej, a także wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową z powodu wodogłowia. Rekonstrukcja przełyku wciąż jest w fazie planowania, tylko szpital kliniczny w Warszawie wstępnie podjął się leczenia operacyjnego, jednak by zabieg był możliwy, dziewczynka musi być w dobrej formie fizycznej.

Zosia skończyła 13 miesięcy, jest bardzo opóźniona psychoruchowo - nie trzyma główki, nie siedzi sama, na razie potrafi tylko przekręcać się z boku na bok. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja, a jej koszt wynosi ok. 1500 zł, miesięcznie. Niezbędne jest także urządzenie multifunkcyjne z pionizatorem Baffin. Niestety jego koszt to 8000 zł., NFZ refunduje jedynie 3200 zł.

Mimo swoich ograniczeń, Zosia jest  uśmiechniętą, kontaktową  i ciekawą świata dziewczynką, której chcemy zapewnić pomoc, by mogła kiedyś być samodzielną kobietą. Możliwości  finansowe rodziców  są bardzo ograniczone. Więcej informacji na temat dziewczynki można znaleźć na facebooku (Zosia Olszówka, Chorzów)

 

Zapraszamy do zakupu ciast, które będziemy sprzedawać w dniu 8 grudnia 2017 r. Koszt jednej blachy (co najmniej 16 kawałków) to 50 zł. Szczególnie zachęcamy do zakupu firmy i osoby prywatne, ciasta dowieziemy pod wskazany adres w dniu 8 grudnia w godzinach 9-15. Zamówienia można składać u naszych przedstawicieli lub pod numerem telefonu: (Paulina: 536 019 684).

 

Organizator Akcji Ciacho

Grzegorz Zarzycki

lis
14
2017

Cyprian Nocoń "Przed premierą"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W czwartek 9 listopada 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej „Fra Angelico” w Katowicach odbył się wernisaż wystawy naszego absolwenta Cypriana Noconia.  Zaprezentowany na niej cykl obrazów i rysunków opatrzony został przez autora tytułem: Przed premierą.  Wśród uczestników wernisażu znaleźli się miedzy innymi: biskup Adam Wodarczyk, ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. Ireneusz Walczak z Akademii Sztuk Pięknych (promotor i opiekun artystyczny Cypriana Noconia).

Listopadowa wystawa naszego absolwenta była jego 10. wystawą indywidualną, ale pierwszą po ukończeniu studiów na katowickiej ASP.

Gratulując sukcesu, jakim niewątpliwie jest prezentacja swojej twórczości w prestiżowej galerii, życzymy Cyprianowi weny twórczej i wielu kolejnych wystaw.

Wystawa będzie czynna do 7 grudnia 2017 roku. Uczniów i absolwentów zachęcamy do odwiedzenia galerii przy ul. Jordana 39 w Katowicach.

Roman Herrmann

Żródło:www.muzeum.archidiecezjakatowicka.com.pl

lis
14
2017

"Żydzi. Swoi czy obcy?"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Żydzi. Swoi czy obcy?" za nami. Tym razem zwiedzaliśmy Dom Pogrzebowy oraz cmentarz żydowski w Gliwicach. Podczas warsztatów można było dowiedzieć się wiele o obyczajowości Żydów, a zwłaszcza o roli kobiety w judaizmie. Kolejne spotkanie odbędzie się 12 grudnia w siedzibie IPN w Katowicach i będzie poświęcone historii Żydów tuż przed II wojną światową.

Krzysztof Grala

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail