Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj686
mod_vvisit_counterWczoraj1032
mod_vvisit_counterObecny tydzień1718
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5307
mod_vvisit_counterObecny miesiąc20428
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc25885
mod_vvisit_counterW sumie2110484

We have: 11 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.162.10.211
 , 
Dzisiaj: Wrz 25, 2017
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sie
23
2017

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapraszam społeczność uczniowską oraz grono pedagogiczne naszego liceum w poniedziałek 4 września do parafii pw. Św. Jadwigi w Chorzowie na Mszę Świętą o godz. 9.00 inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny.


ks. Bartłomiej Dylong

sie
23
2017

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych odbędzie się w w poniedziałek 4 września o godzinie 8.45 w auli naszego liceum.

Uczniowie klas drugich i trzecich rozpoczną rok szkolny spotkaniem w auli o godzinie  10.00.

cze
26
2017

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W niedzielę 25 czerwca br. w Zagrzebiu zakończyły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. W finale turnieju kobiet reprezentacja Polski przegrała z Norwegią i zdobyła srebrny medal. W drużynie wicemistrzyń Europy wystąpiły dwie absolwentki naszego liceum: Natalia Krupa i Katarzyna Masłowska. Obu gratulujemy kolejnego sukcesu.

 

Żródło: www.ruch-chorzow.pl

cze
22
2017

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam całą społeczność uczniowską oraz nauczycieli naszej szkoły w piątek do Parafii św. Jadwigi na godz. 9.00 na uroczystą mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

ks. Bartłomiej Dylong

cze
20
2017

Lepiej późno niż wcale... krótkie wspomnienia z III Gry Miejskiej.

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W tym roku już po raz III rozegraliśmy w Parku Śląskim naszą Grę Miejską z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku Wasza energia i pozytywne nastawienie okazały się bezcenne. Każdy zespół klasowy inaczej podchodził do zabawy, jedni potraktowali to na luzie i z uśmiechem, a inni wykazali potrzebę prawdziwej rywalizacji. Jednak każdemu z uczestników gorąco dziękujemy za wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu. Jak w każdej grze i zabawie „ktoś musi przegrać by inny mógł wygrać”. W tym roku zwyciężyła klasa II D, pokonując trasę w błyskawicznym tempie i potwierdzając jednocześnie zeszłoroczną formę.

cze
16
2017

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 16 czerwca br. zmarła pani Profesor Zofia Mironowicz – wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszym liceum. Urodziła się 19 lipca1939 roku we Lwowie. W 1945 roku jej rodzina przybyła na Górny Śląsk i zamieszkała w Zabrzu. Po zdaniu matury Pani Zofia Mironowicz podjęła studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. W 1961 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną na stanowisku nauczycielki języka polskiego w Zasadniczej Szkole Gastronomicznej w Sosnowcu, skąd po 10 latach przeniosła się do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Chorzowie. W 1973 roku powierzono jej obowiązki wizytatora przedmiotowo-metodycznego, które łączyła z pracą polonistki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.  Od 1975 roku do przejścia na emeryturę w 1991 roku poświęciła się pracy tylko w naszej szkole. Przez wszystkie te lata wniosła znaczący wkład w edukację humanistyczną wielu roczników młodzieży. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieliła się także z młodymi adeptami zawodu nauczycielskiego pracując w niepełnym wymiarze etatu do 1999 roku.

Za swoją pracę była nagradzana miedzy innymi: Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania oraz Zasłużonego dla rozwoju województwa katowickiego.

W pamięci współpracowników i uczniów pozostanie jako nauczyciel rzetelny, wymagający i życzliwy.

Pogrzeb Pani Profesor Zofii Mironowicz odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca br. o godzinie 11.00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Chorzowie.

cze
13
2017

XI Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniu 05.06.2017r. odbył się XI Rajd CURIE. Wzięło w nim udział 39 uczniów oraz pięcioro absolwentów, a opiekę sprawowali p. Agnieszka i Michał Pella.
Tym razem trasa wiodła czerwonym szlakiem z przełęczy Kubalonka w Wiśle poprzez Stecówkę do schroniska na Przysłopie. Tam po chwili przerwy i naładowaniu akumulatorów ruszyliśmy na szczyt Baraniej Góry. Po godzinie marszu dotarliśmy na szczyt skąd roztaczał się piękny widok na Beskidy dzięki platformie widokowej. Następnie kilku chwilach przerwy i wykonaniu 1 000 000 zdjęć zaczęliśmy zejście w dół, tym razem szlakiem niebieskim prowadzącym wzdłuż Białej Wisełki. Po drodze minęliśmy piękny wodospad Kaskady Rodła. Następnie udaliśmy się na parking w Wiśle Czarne gdzie czekał na nas autokar, który odwiózł nas do Chorzowa. Łącznie przeszliśmy ponad 18 km.
Zapraszamy na kolejny Rajd już jesienią
PS. Będzie krótszy... obiecujemySpoko

Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail