Spotkajmy się w Curie

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj437
mod_vvisit_counterWczoraj682
mod_vvisit_counterObecny tydzień3759
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1510
mod_vvisit_counterObecny miesiąc9121
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc12518
mod_vvisit_counterW sumie2814848

We have: 43 guests, 2 bots online
Twoje IP: 54.161.118.57
 , 
Dzisiaj: Lip 20, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

cze
10
2019

Wizyta gości ze Zlina

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniach od 4 do 7 czerwca gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów ze szkoły w Zlinie. Czesi uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, zwiedzili urząd miasta w Chorzowie, podziwiali panoramę Śląska z wieży ratuszowej oraz Szybu Prezydent. Dowiedzieli się również wiele o historii regionu dzięki odwiedzinom w Skansenie, Muzeum Śląskim oraz spacerując po Chorzowie i Katowicach. Nie mogło zabraknąć wyjazdu do Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem zobaczyli Wawel, stare miasto oraz Collegium Maius. Integracji czeskich i polskich uczniów towarzyszyły oczywiście "Belgijka", a także rozmowy na temat podobieństw i różnic w naszych językach.

cze
07
2019

CURIErek Sezon 2 #16

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

cze
06
2019

Nagroda Korczakowska 2019

Wpisany przez Agnieszka Pella
PDFDrukujEmail

Z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy poinformować o podwójnym sukcesie naszej pani profesor Beaty Wróblewskiej.
29 maja w Chorzowskim Centrum Kultury po raz siódmy odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Korczakowskich.
Pani profesor Beata Wróblewska zwyciężyła w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymując wyjątkową nagrodę z rąk Pana Wiceprezydenta Wiesława Ciężkowskiego oraz uczniów chorzowskich szkół.
Drugie wyróżnienie zostało przyznane przez Młodzieżową Radę Miasta, która doceniła "...wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną".
Serdecznie gratulujemy w imieniu całej społeczności uczniowskiej oraz grona pedagogicznego!

cze
06
2019

Śladami absolwentów: Teresa Wallis-Joniak

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 3 czerwca br. w Miejskiej Galerii Sztuki MM odbył się wernisaż malarstwa Juliusza Joniaka. W gronie uczestników tego wydarzenia znalazła się także żona malarza Teresa Wallis-Joniak - absolwentka naszego liceum. Po zdaniu matury w 1947 roku studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez wiele lat była nauczycielką wychowania plastycznego w krakowskich liceach. Za swoją pracę pedagogiczną była kilkakrotnie nagradzana przez Ministra Edukacji Narodowej. Pracę pedagogiczną łączyła z aktywnością twórczą uprawiając malarstwo pejzażowe i rodzajowe. Obrazy jej autorstwa znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

W rozmowie z dużą życzliwością wspominała postać dyrektor Ireny Jarzębińskiej i ks. katechety Sylwestra Durczoka. Nasza absolwentka z zainteresowaniem wysłuchała informacji o współczesnych sprawach szkoły i obiecała odnowić kontakt.

 

cze
04
2019

XX Konkurs Historyczny "Curie-Słowak"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 3 kwietnia w naszej szkole odbył się  XX Konkurs Historyczny "Curie-Słowak". W tym roku pytania skupione były wokół obchodów stulecia trzech powstań śląskich oraz plebiscytu. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce ex aequo zajęli Kinga Szczygieł z klasy 2 a oraz Daniel Zimoch z klasy 2 b. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Widerze z klasy 2c. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli również Emilia Mońka i Marcin Pietruczanis z klasy 1a. Gratulujemy i zapraszamy do historycznych zmagań za rok.

 

cze
04
2019

Akcja "Książka na wakacje"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

 

Zachęcamy wszystkich, którzy rozliczyli się z wypożyczeń z roku szkolnego do wypożyczeń wakacyjnych.

 

Spędź wakacje z ciekawą książką!

maj
24
2019

Dzień Języków Obcych w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

20 maja br.  w naszym liceum świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim przez wolontariuszy EVS z organizacji Bona Fides z Katowic. Zaproszeni goście przedstawili nam swoje kraje Ukrainę, Włochy i Hiszpanię oraz zapoznali z zasadami udziału w programie Unii Europejskiej European Voluntary Service. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli sprawdzić swój poziom języka angielskiego w corocznym konkursie Champion of English. Laureatami zostali uczniowie SP 28 z Rudy Śląskiej Denis Hanisz i Zuzanna Ziarnik.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie na folder turystyczny w języku obcym prezentujący miasta partnerskie Chorzowa. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, propagowanie wiedzy o miastach partnerskich Chorzowa oraz rozwijanie w uczniach świadomości interkulturowej, otwartości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur. W konkursie I miejsce zajęła Klaudia Hansel z IV LO, II miejsce Weronika Domagała z ZSB oraz Wiktoria Gutkowska IV LO, natomiast III miejsce przypadło Natalii Szczerbie z ZSB ex aequo z Sylwią Chińcz. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\