Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj951
mod_vvisit_counterObecny tydzień3738
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5669
mod_vvisit_counterObecny miesiąc14436
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc22597
mod_vvisit_counterW sumie2150940

We have: 78 guests, 2 bots online
Twoje IP: 54.161.3.96
 , 
Dzisiaj: Lis 18, 2017
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
17
2017

Gwara w CHCK-u

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Było o krupniokach, pasji do muzyki, ale nie zabrakło też improwizacji w utworach wykonanych przez tegorocznych finalistów XXVI Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej. Pomysł na ów konkurs zrodził się w naszym liceum, a organizatorem jest Grzegorz Zarzycki. W eliminacjach, które odbywały się Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie i Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie wyłoniono dwudziestu finalistów  - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego Górnego Śląska, którzy recytowali teksty po śląsku w Chorzowskim Centrum Kultury.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I - III zajęła Joanna Mardaus ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, drugie Julia Maciejewska również ze Szkoły Podstawowej z Bierunia, a trzecie - Jakub Łydko ze Szkoły Podstawowej w Imielinie. Wyróżnione zostały Emilia Stankiewicz i Patrycja Szala. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Julia Kobiór ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, drugie – Nicolas Brewczyk także z tej szkoły, a trzecie –Paulina Franik z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Siodłok oraz Martyna Kubica. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Łukasz Kukuczka z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Istebnej, drugie- Maciej Ogrocki z II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, a trzecie – Kacper Legierski z Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Istebnej, a wyróżniona została Martyna Rozmiarek.

Uczestnicy recytowali teksty Marka Szołtyska, Anny Strączek, ale wielu z nich zaprezentowało też teksty własne.

W jury zasiedli: jako przewodnicząca dr hab. Danuta Krzyżyk, prof. dr hab. Helena Synowiec, mgr Halina Pisarek oraz prof. dr hab. Dariusz Rott.

Wszystkich finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Olga Klimczyk

GALERIA ZDJĘĆ

mar
17
2017

Curie dla Lenki

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

14 marca uczniowie klasy IIa zorganizowali akcję pomocy dla podopiecznej Fundacji „Iskierka” Leny Nawrockiej – zbierali makulaturę, koreczki, puszki, a także sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, pizzę i popcorn. Wolontariuszom udało się zgromadzić i sprzedać aż 45 kg makulatury i 21 kg koreczków. Podczas całej akcji społeczność Curie zebrała 422, 80 na leczenie i rehabilitację Lenki. Możemy jeszcze powiększyć tę kwotę przekazując na konto Lenki 1% podatku – informacje na ten temat u uczniów klasy IIa.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i empatię Uśmiech

mar
14
2017

Zumba w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Młodzieżowa Rada Miasta w ramach pierwszego dnia wiosny organizuje w naszej szkole darmowe zajęcia zumby.  Odbędą się one 20 marca o godzinie 16.00. Zajęcia będą prowadzone przez Michała Segeta instruktora z Mfit Studio Fitness w Rudzie Śląskiej. Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego.

mar
07
2017

Mistrzostwa Europy w szpadzie juniorów młodszych

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Ostatni tydzień  Agata Knapik spędziła w bułgarskiej miejscowości Płowdiw gdzie rozegrane zostały  Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w szpadzie (28.02-05.03.2017 r.). W turnieju drużynowym Agata wraz z trzema pozostałymi zawodniczkami reprezentującymi nasz kraj wywalczyły 10 miejsce, pozostawiając za plecami min. reprezentacje Republiki Czeskiej, Izraela, Szwajcarii, Belgii, Szwecji, Białorusi, Finlandii, Holandii, Grecji czy Bułgarii.

lut
28
2017

Warsztaty językowe w klasie 3 B

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek klasa 3 B uczestniczyła w warsztatach języka hiszpańskiego przeprowadzonych przez nauczyciela z Hiszpanii. Pani María de los Ángeles Pérez García przedstawiła nam Gran Canarię – wyspę, z której pochodzi oraz zachęciła uczniów do udziału w zabawach językowych doskonalących umiejętności językowe naszych licealistów.

lut
26
2017

Sukces Szczypiornistek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Po raz trzeci juniorki Ruchu sięgnęły po najwyższe trofeum Mistrzostw Polski. W finale Final Four w Kwidzynie chorzowianki spotkały się po raz kolejny z  drużyną gospodarzy.  Zacięty finał, rozegrany na wysokim poziomie, zakończył się wynikiem 28:25 dla zawodniczek KPR Ruch Chorzów. Złoto Mistrzostw Polski znowu trafia do naszego miasta.

Serdeczne gratulacje dla Oktawii Płomińskiej za rozegranie wspaniałego meczu i niebagatelny wkład w Mistrzostwo Polski oraz naszych uczennic Oktawii Mrozek, Dominiki Nimsz, Pauliny Sówki, Oktawii Kowalskiej, Katarzyny Zięby i Marii Wątor.

 

żródło: www.ruch-chorzow.pl

lut
26
2017

Jestem stąd. Polska wielu narodów

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Jestem stąd. Polska wielu narodów to temat przewodni zajęć, jakie odbyły się 24 lutego w auli naszego liceum. Uczestniczyła w nich klasa IIa. Warsztaty prowadził Mateusz Trojański, który na początku zaprosił uczniów do zaznajomienia się z wystawą o mniejszościach narodowych i etnicznych. Na panelach informacyjnych przedstawione były poszczególne grupy narodowe oraz osoby – reprezentanci tych grup. Następnie omawialiśmy różnice wynikające z przynależności do danej mniejszości narodowej czy etnicznej i związane z nimi stereotypy.

Najciekawszym elementem prelekcji i zarazem najbliższym naszemu sercu były informacje o narodowości śląskiej. Według wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011r. prawie 850 tysięcy Polaków deklaruje przynależność do niej. Niestety, państwo polskie nie uznaje takiej mniejszości narodowej. Pomimo to powstało stowarzyszenie „Ruch Autonomii Śląska”, które dąży do jego niezależności. Pamiętamy na Śląsku  o Barbórce, której święto tradycyjnie obchodzimy 4 grudnia. Także zwyczaje, ubiór i śląska gwara to ważne dla nas wartości, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Ksena Świętek, kl. II a

Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail