Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

cze
06
2019

Śladami absolwentów: Teresa Wallis-Joniak

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 3 czerwca br. w Miejskiej Galerii Sztuki MM odbył się wernisaż malarstwa Juliusza Joniaka. W gronie uczestników tego wydarzenia znalazła się także żona malarza Teresa Wallis-Joniak - absolwentka naszego liceum. Po zdaniu matury w 1947 roku studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez wiele lat była nauczycielką wychowania plastycznego w krakowskich liceach. Za swoją pracę pedagogiczną była kilkakrotnie nagradzana przez Ministra Edukacji Narodowej. Pracę pedagogiczną łączyła z aktywnością twórczą uprawiając malarstwo pejzażowe i rodzajowe. Obrazy jej autorstwa znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

W rozmowie z dużą życzliwością wspominała postać dyrektor Ireny Jarzębińskiej i ks. katechety Sylwestra Durczoka. Nasza absolwentka z zainteresowaniem wysłuchała informacji o współczesnych sprawach szkoły i obiecała odnowić kontakt.

 

cze
04
2019

XX Konkurs Historyczny "Curie-Słowak"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 3 kwietnia w naszej szkole odbył się  XX Konkurs Historyczny "Curie-Słowak". W tym roku pytania skupione były wokół obchodów stulecia trzech powstań śląskich oraz plebiscytu. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce ex aequo zajęli Kinga Szczygieł z klasy 2 a oraz Daniel Zimoch z klasy 2 b. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Widerze z klasy 2c. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli również Emilia Mońka i Marcin Pietruczanis z klasy 1a. Gratulujemy i zapraszamy do historycznych zmagań za rok.

 

cze
04
2019

Akcja "Książka na wakacje"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

 

Zachęcamy wszystkich, którzy rozliczyli się z wypożyczeń z roku szkolnego do wypożyczeń wakacyjnych.

 

Spędź wakacje z ciekawą książką!

maj
24
2019

Dzień Języków Obcych w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

20 maja br.  w naszym liceum świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim przez wolontariuszy EVS z organizacji Bona Fides z Katowic. Zaproszeni goście przedstawili nam swoje kraje Ukrainę, Włochy i Hiszpanię oraz zapoznali z zasadami udziału w programie Unii Europejskiej European Voluntary Service. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli sprawdzić swój poziom języka angielskiego w corocznym konkursie Champion of English. Laureatami zostali uczniowie SP 28 z Rudy Śląskiej Denis Hanisz i Zuzanna Ziarnik.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie na folder turystyczny w języku obcym prezentujący miasta partnerskie Chorzowa. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, propagowanie wiedzy o miastach partnerskich Chorzowa oraz rozwijanie w uczniach świadomości interkulturowej, otwartości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur. W konkursie I miejsce zajęła Klaudia Hansel z IV LO, II miejsce Weronika Domagała z ZSB oraz Wiktoria Gutkowska IV LO, natomiast III miejsce przypadło Natalii Szczerbie z ZSB ex aequo z Sylwią Chińcz. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę!

maj
13
2019

Zapraszamy na kolejnego CURIErka

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

maj
13
2019

Parada Schumana

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W sobotę 11 maja w samo południe uczniowie naszej szkoły wraz z p. prof. Martyną Ozimkiewicz i p. prof. Marzeną Sopel uczestniczyli w dorocznej Paradzie Schumana w Warszawie. W tym roku po raz kolejny głównym tematem były prawa człowieka, a także zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Oprócz Parady odbyło się zwiedzanie Miasteczka Schumana - miejsc ulicznych spotkań i dyskusji.

 

maj
06
2019

Konkurs

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapraszamy uczniów uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, uczniów szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Chorzowa do wzięcia udzialu w konkursie na najciekawszy folder turystyczny w języku obcym prezentujący miasto partnerskie Chorzowa.

Regulamin konkursu

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\