Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj257
mod_vvisit_counterWczoraj876
mod_vvisit_counterObecny tydzień257
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5030
mod_vvisit_counterObecny miesiąc22748
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc32738
mod_vvisit_counterW sumie2000948

We have: 32 guests, 3 bots online
Twoje IP: 23.20.183.212
 , 
Dzisiaj: Maj 29, 2017
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

gru
02
2016

"Po prostu być dobrym człowiekiem" – spotkanie z Barbarą Gruszką – Zych

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

"Po prostu być dobrym człowiekiem" – spotkanie z Barbarą Gruszką – Zych w ZSTiO nr 1 im.W. Korfantego

28 listopada klasa 1d wraz z wychowawczynią p. Prof. Reginą Frelich oraz p. Prof. Damianem Jaksikiem uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarką, znaną i nagradzaną poetką, autorką wielu reportaży Panią Barbarą Gruszką – Zych. Autorka opowiadała o swojej pracy redaktorskiej, wywiadach przeprowadzonych z gwiazadami, noblistami, m.in. z Czesławem Miłoszem, Janem Nowakiem – Jeziorańskim, czy Wojciechem Kilarem. Kompozytorowi poświęciła najwięcej uwagi, ponieważ, podczas spotkania zaprezentowała swoją ostatnią książkę "Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara". Na koniec poetka przedstawiła także kilka swoich wierszy, które czytała w towarzystwie prowadzącego spotkanie p. Grzegorza Hajkowskiego.

gru
02
2016

Poeci są wśród nas!

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Z przyjemnością informujemy, że Natalia Zielińska uczennica klasy Ic otrzymała wyróżnienie w Konkursie Poetyckim o Złotą Jesienną Chryzantemę im. Haliny Kunysz.
Serdecznie Natalii gratulujemy i czekamy na wieczór poetycki!!!

lis
29
2016

Mistrzostwa Europy

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Dominika Rożek startowała w Otwartych Mistrzostwach  Europy Karate Kyokushinkai Tezuka Group w konkurencji Semi-Knockdown w kategorii junior starszy i zajęła 4 miejsce, zaś nasza absolwentka Angelika Rożek startowała w konkurencji Knockdown w kategorii senior młodzieżowiec i zajęła 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

lis
29
2016

Curie Mundial 2016

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

lis
28
2016

Projekt STOP CYBERWOLCE

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

We wrześniu 2016 roku nasze liceum przystąpiło do drugiej edycji projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy. Od początku października w piątki i soboty trwały przygotowania do stworzenia przedstawienia profilaktycznego, poruszającego temat cyberprzemocy – były to warsztaty prowadzone przez profesjonalnych trenerów metody dramy. Nasze liceum reprezentowały uczennice klasy Id: Aleksandra Łyko oraz Paulina Siedlarczyk, które wraz ze stworzonym podczas realizacji projektu zespołem wystąpiły przed publicznością Curie podczas podsumowania projektu 25 listopada 2016 r. Przedstawienie profilaktyczne wystawione będzie do końca grudnia w 14 chorzowskich, bytomskich i świętochłowickich szkołach gimnazjalnych oraz  ponadgimnazjalnych, zaś na przełomie stycznia i lutego 2017 r. będzie je można obejrzeć na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury, które objęło patronat nad realizacją tego projektu. Ostatni spektakl Teatru Forum poprzedzony będzie adresowanymi do rodziców warsztatami psychologicznymi.

lis
25
2016

Tydzień Humanistyczny

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Tydzień Humanistyczny już za nami. W tym czasie w szkole nie brakowało niecodziennych gości. Z wykładami w progi naszego liceum zawitali: mgr Piotr Płonka, który opowiadał o Miłosnym mezaliansie Zygmunta II Augusta i Barbary Radziwiłłówny, prof. dr hab. Ryszard Koziołek  z wykładem Co będzie robił Staś Tarkowski, jak dorośnie? Od "W Pustyni i w puszczy" do "Jądra ciemności" oraz dr hab. Wojciech Śmieja, który mówił W jaki sposób czytanie Sienkiewicza pozwala rozładować agresję? „Mazurek Dąbrowskiego” jako fabuła erotyczna. O aktualności „Króla Edypa”. W naszej szkole przeprowadzono również liczne warsztaty: Trenuj swój umysł, Znasz swoje emocje, Poznajemy swój indywidualny styl uczenia się, Sztuka dokonywania wyborów, Stop Cyberwolce oraz warsztaty dziennikarskie, które poprowadziła red. Monika Krężel. Oprócz wykładów i warsztatów odbyły się też wycieczki: uczniowie zwiedzali kościół im. Marcina Lutra w Chorzowie, Galerię MM, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Urząd Miasta w Chorzowie, byli również uczestnikami lekcji teatralnej: Reżyser – przestrzeń – inscenizacja w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Grupa uczniów pojechała też na kultowy spektakl Teatru Korez Kolega Mela Gibsona.

Mamy nadzieję, że Tydzień Humanistyczny wpisze się na stałe w kalendarium  życia szkoły. Zatem... do następnego tygodnia z humanistyką!GALERIA ZDJĘĆ

lis
25
2016

Wycieczka klasy I b

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W czwartek 24 listopada klasa I b wybrała się, wraz ze swoja wychowawczynią p. prof.  Janiną Wójcik i p. prof. Damianem Jaksikiem,  na wycieczkę do Katowic. Rozegrała partię laserowego paintballa w Laserhouse oraz zwiedziła Muzeum Śląskie, gdzie w czasie warsztatów planowała rewitalizację obiektów poprzemysłowych. Wycieczkę zakończył spacer ulicami Katowic z refleksją: Kiedy następna wycieczka?

Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail