Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sty
15
2014

Zajęcia z aerobiku

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów na zajęcia ze step-aerobicu, które odbywać się będą w naszej szkole podczas ferii zimowych.

Termin: 20  i 22 stycznia 2014 r. - godz. 10.00 w sali gimnastycznej oraz 27 i 29 stycznia 2014 r. - godz. 10.00 w auli szkoły.

Dołącz do nas

Agnieszka Pella

sty
15
2014

X AKCJA CIACHO

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

X AKCJA CIACHO
DLA TOMKA


 

Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy

11 049zł.

Dziękujemy Ludziom Dobrego Serca - wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji „CIACHO”. Dziękujemy uczniom Curie, rodzicom, nauczycielom i absolwentom – wszystkim wolontariuszom biorącym udział w Akcji.
Dzięki Wam świat staje się lepszy i powoduje uśmiech,
a uśmiech dziecka wynagradza wszystko.

Organizatorzy

sty
13
2014

Człowiek Roku 2013

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu Człowiek Roku. Użytkownicy serwisu naszemiasto.pl oraz czytelnicy Dziennika Zachodniego wybiorą zwycięzców konkursu w swoich miastach.

 

Monika Hojnisz, nasza absolwentka, medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w biathlonie, która zajęła 17 miejsce w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego, została również nominowana w Plebiscycie Człowiek Roku 2013 w Chorzowie.

 

Barbara Ptak, również absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego, wybitna scenografka, autorka kostiumów do polskich filmów nominowanych do Oskara, jest pretendentką do tego tytułu w Katowicach.

 

Głosowanie potrwa do 3 lutego 2014 roku.

Na kandydatury naszych absolwentek można głosować tutaj:

Człowiek Roku 2013 w Chorzowie
Człowiek Roku 2013 w Katowicach

 

sty
01
2014

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że pogrzeb tragicznie zmarłego Tomasza Dybusa, ucznia klasy III a, odbędzie się 3 stycznia 2014 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich. Uroczystości pogrzebowe odbędą się po mszy na cmentarzu parafialnym.
Łączymy się w bólu z rodziną Tomka.


„Nie chcemy, bracia, byście nie wiedzieli o losie tych, którzy umierają. Nie smućcie się zatem, jak inni, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, to wraz z Nim Bóg przywróci do życia także tych, którzy zasnęli zjednoczeni z Jezusem. [...] tymi słowami pocieszajcie jedni drugich” (1 Tes 4, 13–14.18)

 


gru
19
2013

Rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

30 listopada wraz  z prof. Tomaszem Bują i studentami Uniwersytetu Śląskiego wyjechaliśmy wcześnie rano na rekonstrukcję bitwy pod Austerlitz. Na miejsce rekonstrukcji dotarliśmy o 14.00. W przedsięwzięcie było zaangażowanych 2000  miłośników rekonstrukcji historycznych z Polski, Czech, Francji i Austrii. Odtwarzana bitwa odbyła się 2 grudnia 1805 roku, kiedy to Napoleon zaatakował wojska cara rosyjskiego Aleksandra I  oraz cesarza austriackiego Franciszka I i odniósł słynne zwycięstwo pod Austerlitz.

Galeria zdjęć

gru
17
2013

Warsztaty: Strategia Rozwoju Miasta Chorzów do 2030 roku

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W ubiegły wtorek 10 grudnia 2013 uczniowie naszej szkoły w składzie: Laura Suliga, Dagmara Hola oraz Kamil Nocoń pod opieką pana dyrektora Romana Herrmanna udała się na warsztaty "Strategia Rozwoju Miasta Chorzów do 2030 roku". Spotkanie to odbyło się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. W czasie warsztatów mieliśmy okazję zapoznać się z projektem "Miasto 3", który w zamiarze ma przybliżyć do siebie trzy miasta: Chorzów, Świętochłowice oraz Rudę Śląską. Jaki jest cel takiej strategii? Te trzy miasta leżą obok siebie tworząc bardzo duży obszar, a to otwiera przed nami bardzo wiele możliwości m.in. większą konkurencyjność wobec innych regionów, jak i większe dotacje z Unii Europejskiej.

gru
13
2013

Plebiscyt Przeglądu Sportowego 2013

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Już po raz siedemdziesiąty dziewiąty  organizowany jest Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2013 roku. Po raz pierwszy w historii tego prestiżowego plebiscytu w gronie nominowanych znalazła się absolwentka naszego liceum  Monika Hojnisz. W ten sposób zostały docenione jej sukcesy na trasach biathlonowych poprzedniego sezonu.
Kibicujemy Monice od początku jej kariery sportowej i zachęcamy uczniów i absolwentów do głosowania na kandydaturę Moniki.

plebiscyt.przegladsportowy.pl/

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\