Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sie
30
2013

Rajd Curie

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Rajd Curie

W dniu 20.06.2013r. odbył się kolejny rajd szkoły. Na wyjazd zdecydowało się 22 uczniów naszej szkoły (coś kiepsko z frekwencją)  oraz 3 opiekunów: prof. Agnieszka Pella, prof. Roman Mizerski oraz prof. Michał Pella. W tym roku trasa wiodła z Bielska Białej do Bystrej Krakowskiej. Pogoda dopisała w 110%, a i humory też były nienajgorsze.
Na zbiórkę stawili się prawie wszyscy, więc w autobusie było jeszcze duuuużo wolnych miejsc. Miły Pan Krzysztof dowiózł nas na linię startu. Wędrówkę rozpoczęliśmy na Polanie Dębowiec skąd zielonym szlakiem ruszyliśmy na Szyndzielnię. Na szczęście nie udało się przekonać opiekunów na wjazd kolejką gondolową „na górę” i już po około 2 godzinach marszu dotarliśmy do schroniska na Szyndzielni. Krótka, za krótka przerwa i po 20 minutach odpoczynku, rozpoczęliśmy „morderczy” marsz w kierunku Klimczoka. Ku zdziwieniu wszystkich, tym razem wędrówka okazała się mniej męcząca i już po około 30 minutach osiągnęliśmy cel jakim było schronisko na Klimczoku.

Godzinna przerwa wystarczyła na uzupełnienie płynów oraz dostarczenie organizmom tak cennych węglowodanów w postaci kanapek przygotowanych przez nasze wspaniałe mamy J. Niektórzy złapali parę promieni słonecznych, a inni trochę więcej niż parę. Następnie ruszyliśmy czerwonym szlakiem w kierunku ostatecznego celu jakim był autobus czekający na nas w Bystrej Krakowskiej. Po około  1,5 godzinie naszym oczom ukazał się klimatyzowany cel, który bezpiecznie zawiózł nas z powrotem do Chorzowa. W sumie przeszliśmy około 12 km. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd, który na pewno odbędzie się za rok.

PS.

Wszystkich chętnych zapraszamy na I Zimowy Rajd Szkoły, być może uda się go zrealizować.

 

Dziękujemy

Opiekunowie

lip
02
2013

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Od 28 do 30 czerwca w Czarnym Borze na Dolnym Śląsku rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim. W kategorii seniorów bezkonkurencyjna okazała się nasza absolwentka Monika Hojnisz, która zdobyła trzy złote medale: w biegu ze startu wspólnego, biegu indywidualnym i biegu sprinterskim.
Potrójnej Mistrzyni Polski składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

 

 

cze
26
2013

Zakończenie zajęć edukacyjnych

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

28 czerwca 2018r. o godz. 10.00 w auli naszego liceum rozpocznie się uroczyste zakończenie zajęć edukacyjnych. Przypominamy, że jest to uroczystość objęta ceremoniałem szkolnym i obowiązuje na niej strój galowy.

 

 

 

cze
26
2013

Kiermasz używanych podręczników

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 27 czerwca po trzeciej godzinie lekcyjnej w sali 18. Kwestia cen pozostaje sprawą negocjacji zainteresowanych stron.

 

 

cze
22
2013

Drugie życie opakowań.

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Wystawę składającą się z prac uczniów klas drugich, przedstawiających możliwości ponownego wykorzystania opakowań, można obejrzeć na korytarzu (1 piętro) naszego liceum. Zapraszamy również do galerii zdjęć!

maj
20
2013

abp Józef Kupny

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

W sobotę 18 maja Nuncjatura Apostolska w Warszawie opublikowała komunikat o mianowaniu księdza biskupa Józefa Kupnego – absolwenta naszej szkoły – arcybiskupem metropolitą wrocławskim.
Arcybiskup nominat uczęszczał do naszego liceum w latach 1971-1975. Jako kapłan, wykładowca, rektor seminarium i biskup wielokrotnie dawał dowody życzliwego zainteresowania sprawami szkoły. Potwierdzeniem tego była m.in. uroczysta msza święta, którą odprawił w 2007 roku podczas III Zjazdu Absolwentów.
Społeczność uczniów, absolwentów i pracowników Curie gratuluje nominacji i życzy łask, asystencji Ducha świętego oraz wytrwałości i sił w nowej posłudze arcybiskupiej.

kwi
26
2013

Pielgrzymka maturzystów do Czestochowy

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

W środę 24 kwietnia grupa maturzystów z naszego liceum udała się wraz z ks. Łukaszem Malikowskim, prof. Stanisławą Gajewską i prof. Beatą Wróblewską na Jasną Górę. W mszy św. koncelebrowanej przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej modliło się kilkuset maturzystów z całej Polski. Pielgrzymka wlała w serca maturzystów otuchę i spokój przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi.

 

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\