Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sty
26
2014

Wycieczka edukacyjna klasy III e do Oświęcimia

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Historia – zbiór faktów, które nie musiały zajść.

/S. J. Lec/

 

16 stycznia 2014 r. klasa III e wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia. Składała się ona z trzech elementów: najpierw zwiedziliśmy Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, następnie w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu uczestniczyliśmy w warsztatach opartych na wystawie pt. Nowe Życie, natomiast  ostatnim etapem były warsztaty przeprowadzone w byłej synagodze żydowskiej zatytułowane Czym był Oszpicin?

Auschwitz – Birkenau. Po założeniu słuchawek każdy z nas zaczął odczuwać smutną atmosferę miejsca, w którym się znaleźliśmy. Idąc za naszym przewodnikiem przekroczyliśmy obozową bramę z napisem Arbeit macht frei, który należy tłumaczyć praca czyni wolnym, jednak osadzonym w obozie więźniom mordercza praca, na jaką zostali oni skazani, nie przyniosła wolności, a tylko szybszą śmierć.

Galeria zdjęć

sty
16
2014

Zajęcia sportowe w czasie ferii

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem ferii zimowych.W drugim tygodniu ferii w dniach 27 – 31 stycznia (od poniedziałku do piątku) w sali gimnastycznej odbywać się będą zajęcia sportowo-rekreacyjne w godzinach 10:00 – 12:00. Szczegółowych informacji udziela mgr Anna Malcharczyk


 


sty
15
2014

Zajęcia z aerobiku

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów na zajęcia ze step-aerobicu, które odbywać się będą w naszej szkole podczas ferii zimowych.

Termin: 20  i 22 stycznia 2014 r. - godz. 10.00 w sali gimnastycznej oraz 27 i 29 stycznia 2014 r. - godz. 10.00 w auli szkoły.

Dołącz do nas

Agnieszka Pella

sty
15
2014

X AKCJA CIACHO

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

X AKCJA CIACHO
DLA TOMKA


 

Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy

11 049zł.

Dziękujemy Ludziom Dobrego Serca - wszystkim, którzy wzięli udział w Akcji „CIACHO”. Dziękujemy uczniom Curie, rodzicom, nauczycielom i absolwentom – wszystkim wolontariuszom biorącym udział w Akcji.
Dzięki Wam świat staje się lepszy i powoduje uśmiech,
a uśmiech dziecka wynagradza wszystko.

Organizatorzy

sty
13
2014

Człowiek Roku 2013

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu Człowiek Roku. Użytkownicy serwisu naszemiasto.pl oraz czytelnicy Dziennika Zachodniego wybiorą zwycięzców konkursu w swoich miastach.

 

Monika Hojnisz, nasza absolwentka, medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w biathlonie, która zajęła 17 miejsce w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego, została również nominowana w Plebiscycie Człowiek Roku 2013 w Chorzowie.

 

Barbara Ptak, również absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego, wybitna scenografka, autorka kostiumów do polskich filmów nominowanych do Oskara, jest pretendentką do tego tytułu w Katowicach.

 

Głosowanie potrwa do 3 lutego 2014 roku.

Na kandydatury naszych absolwentek można głosować tutaj:

Człowiek Roku 2013 w Chorzowie
Człowiek Roku 2013 w Katowicach

 

sty
01
2014

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że pogrzeb tragicznie zmarłego Tomasza Dybusa, ucznia klasy III a, odbędzie się 3 stycznia 2014 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich. Uroczystości pogrzebowe odbędą się po mszy na cmentarzu parafialnym.
Łączymy się w bólu z rodziną Tomka.


„Nie chcemy, bracia, byście nie wiedzieli o losie tych, którzy umierają. Nie smućcie się zatem, jak inni, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, to wraz z Nim Bóg przywróci do życia także tych, którzy zasnęli zjednoczeni z Jezusem. [...] tymi słowami pocieszajcie jedni drugich” (1 Tes 4, 13–14.18)

 


gru
19
2013

Rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

30 listopada wraz  z prof. Tomaszem Bują i studentami Uniwersytetu Śląskiego wyjechaliśmy wcześnie rano na rekonstrukcję bitwy pod Austerlitz. Na miejsce rekonstrukcji dotarliśmy o 14.00. W przedsięwzięcie było zaangażowanych 2000  miłośników rekonstrukcji historycznych z Polski, Czech, Francji i Austrii. Odtwarzana bitwa odbyła się 2 grudnia 1805 roku, kiedy to Napoleon zaatakował wojska cara rosyjskiego Aleksandra I  oraz cesarza austriackiego Franciszka I i odniósł słynne zwycięstwo pod Austerlitz.

Galeria zdjęć

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\