Spotkajmy się w Curie

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj116
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterObecny tydzień7267
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2431
mod_vvisit_counterObecny miesiąc15952
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc14117
mod_vvisit_counterW sumie2848708

We have: 7 guests online
Twoje IP: 34.226.234.20
 , 
Dzisiaj: Wrz 22, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

gru
05
2018

Festiwal Artystycznych Talentów

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail
W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięli niezapomniani artyści,dziękujemy za ich magiczne występy, zaś wszystkim widzom za wspólnie spędzony czas. Nagrodzonej laurem publiczności Julii Kopczyńskiej serdecznie gratulujemy!!!

Do zobaczenia za rok.

lis
26
2018

Akcja "Ciacho"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie uczniów oraz Absolwenci IV LO w Chorzowie

 

Zwracam się z gorącą prośbą o udział, przez upieczenie ciast w Akcji Charytatywnej pod nazwą „Ciacho”, Akcja ta przeprowadzona będzie po raz siedemnasty i odbędzie się w piątek, 07 grudnia 2018  roku.

Przedsięwzięcie to polega na sprzedaży własnoręcznie upieczonych ciast przez uczniów dwóch chorzowskich liceów: Słowaka i Curie, w różnych miejscach miasta, głównie w wybranych szkołach, a następnie przekazanie uzyskanego dochodu na rzecz chorego dziecka, które potrzebuje pomocy.

 

Akcja „Ciacho” po raz pierwszy zorganizowana została w 2003 roku. Jej inicjatorami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego z Chorzowa. Młodzież piekła ciasta, które następnie sprzedawała na kiermaszu w szkole i Urzędzie Miasta. Zebrane pieniądze przeznaczano dla Domu Dziecka w Chorzowie, a w roku 2005 na odbudowę zniszczonej w wyniku tsunami szkoły w Galie na Sn Lance. Kolejny rok przyniósł wielkie zmiany. Do współpracy ze Słowakiem przyłączyli się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie. Przedsięwzięcie nabrało tempa, rozszerzono listę instytucji, w których sprzedawano ciasta. Od roku 2006 zbieramy fundusze na leczenie ciężko chorych dzieci. Dotychczas pomoc z naszej strony otrzymało 15 małych pacjentów. Jesteśmy znani w regionie i nie tylko. O naszej Akcji piszą gazety, mówi radio, pokazuje nas telewizja, TVN 24 dwukrotnie wyemitował reportaże na temat Akcji Ciacho. Największy sukces odnieśliśmy w 2017 roku, kiedy to wsparcie finansowe w wysokości ponad 30 tysięcy otrzymała Zosia Olszówka.

 

Tak naprawdę pomoc, jaką otrzyma chore dziecko, zależy jedynie od Państwa hojności i wielkiego serca. W tym roku chcemy pomóc małemu (2 i pół roku) Wiktorowi Strzeleckiemu, który urodził się z wielowodziem, czyli kilkoma wadami wrodzonymi, w tym z agenezją ciała modzelowatego (wada mózgu) i refluksem pęcherzowo-nerkowo-moczowodowym. U Wiktora zdiagnozowano opóźnienie psychoruchowe, opóźnienie mowy, hipotonię i zaburzenia integracji sensorycznej. Pierwsze trzy miesiące życia chłopczyk spędził w szpitalu. Następnie rozpoczęła się walka o jego sprawność psychofizyczną. Wiktor poddawany jest rehabilitacji, jednak wciąż rozwija się znacznie później niż jego rówieśnicy. Aby mógł rozwijać się jak inne dzieci, musi pracować o wiele ciężej, każda nowa umiejętność czy postęp w jego rozwoju jest okupiony potem, Izami oraz ciężką pracą.

 

Zapraszamy również do zakupu ciast, które będziemy sprzedawać w dniu 7 grudnia 201S r. Koszt jednej blachy (co najmniej 16 kawałków) to 50 zł. Szczególnie zachęcamy do zakupu firmy i osoby prywatne, ciasta dowieziemy pod wskazany adres w dniu 7 grudnia w godzinach 9-14. Zamówienia można składać u naszych przedstawicieli lub pod numerem telefonu: 664 223 407 (to telefon do mamy Wiktora). Proszę pamiętać, ze ciasto to jedynie symbol, chodzi o zebranie jak największej kwoty dla dziecka.

 

Wiktor, mimo swoich ograniczeń, jest radosnym i pełnym energii dzieckiem. Dzielnie znosi wszelkie zabiegi, badania i żmudne ćwiczenia. Wbrew trudnej sytuacji rodzice chłopca nie tracą nadziei, że ich dziecko będzie w przyszłości samodzielne.

 

Tegoroczną akcję charytatywną przeprowadzamy wraz z Fundacją Dzieciom „Cała Naprzód”.

 

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na rehabilitację dziecka.

 

 

Organizator Akcji Ciacho

Grzegorz Zarzycki

lis
26
2018

Curie Mundial

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

l

lis
21
2018

CURIErek - nowy odcinek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lis
16
2018

CURIErek odcinek czwarty drugiego sezonu

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lis
15
2018

Tegoroczny Festiwal Artystycznych Talentów

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Tegoroczny Festiwal Artystycznych Talentów, który odbędzie się 30 listopada, otwiera szeroko drzwi Waszej nieskrępowanej inwencji twórczej.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby chcące podzielić się z publicznością swymi uzdolnieniami, umiejętnościami oraz pasjami. Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie.

Karty zgłoszeń, dostępne także na naszej stronie, należy dostarczyć p. prof. Ninie Siwy do 15 listopada.

lis
15
2018

Gry planszowe w bibliotece

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Czy wiecie, że w szkolnej bibliotece są od niedawna gry planszowe?

Zapraszamy serdecznie do biblioteki.

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\