Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj634
mod_vvisit_counterWczoraj414
mod_vvisit_counterObecny tydzień634
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień96164
mod_vvisit_counterObecny miesiąc110520
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc28177
mod_vvisit_counterW sumie2299506

We have: 52 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.83.81.52
 , 
Dzisiaj: Sty 22, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

cze
22
2017

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszam całą społeczność uczniowską oraz nauczycieli naszej szkoły w piątek do Parafii św. Jadwigi na godz. 9.00 na uroczystą mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

ks. Bartłomiej Dylong

cze
20
2017

Lepiej późno niż wcale... krótkie wspomnienia z III Gry Miejskiej.

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W tym roku już po raz III rozegraliśmy w Parku Śląskim naszą Grę Miejską z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku Wasza energia i pozytywne nastawienie okazały się bezcenne. Każdy zespół klasowy inaczej podchodził do zabawy, jedni potraktowali to na luzie i z uśmiechem, a inni wykazali potrzebę prawdziwej rywalizacji. Jednak każdemu z uczestników gorąco dziękujemy za wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu. Jak w każdej grze i zabawie „ktoś musi przegrać by inny mógł wygrać”. W tym roku zwyciężyła klasa II D, pokonując trasę w błyskawicznym tempie i potwierdzając jednocześnie zeszłoroczną formę.

cze
16
2017

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 16 czerwca br. zmarła pani Profesor Zofia Mironowicz – wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszym liceum. Urodziła się 19 lipca1939 roku we Lwowie. W 1945 roku jej rodzina przybyła na Górny Śląsk i zamieszkała w Zabrzu. Po zdaniu matury Pani Zofia Mironowicz podjęła studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. W 1961 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną na stanowisku nauczycielki języka polskiego w Zasadniczej Szkole Gastronomicznej w Sosnowcu, skąd po 10 latach przeniosła się do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Chorzowie. W 1973 roku powierzono jej obowiązki wizytatora przedmiotowo-metodycznego, które łączyła z pracą polonistki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.  Od 1975 roku do przejścia na emeryturę w 1991 roku poświęciła się pracy tylko w naszej szkole. Przez wszystkie te lata wniosła znaczący wkład w edukację humanistyczną wielu roczników młodzieży. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieliła się także z młodymi adeptami zawodu nauczycielskiego pracując w niepełnym wymiarze etatu do 1999 roku.

Za swoją pracę była nagradzana miedzy innymi: Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania oraz Zasłużonego dla rozwoju województwa katowickiego.

W pamięci współpracowników i uczniów pozostanie jako nauczyciel rzetelny, wymagający i życzliwy.

Pogrzeb Pani Profesor Zofii Mironowicz odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca br. o godzinie 11.00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Chorzowie.

cze
13
2017

XI Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniu 05.06.2017r. odbył się XI Rajd CURIE. Wzięło w nim udział 39 uczniów oraz pięcioro absolwentów, a opiekę sprawowali p. Agnieszka i Michał Pella.
Tym razem trasa wiodła czerwonym szlakiem z przełęczy Kubalonka w Wiśle poprzez Stecówkę do schroniska na Przysłopie. Tam po chwili przerwy i naładowaniu akumulatorów ruszyliśmy na szczyt Baraniej Góry. Po godzinie marszu dotarliśmy na szczyt skąd roztaczał się piękny widok na Beskidy dzięki platformie widokowej. Następnie kilku chwilach przerwy i wykonaniu 1 000 000 zdjęć zaczęliśmy zejście w dół, tym razem szlakiem niebieskim prowadzącym wzdłuż Białej Wisełki. Po drodze minęliśmy piękny wodospad Kaskady Rodła. Następnie udaliśmy się na parking w Wiśle Czarne gdzie czekał na nas autokar, który odwiózł nas do Chorzowa. Łącznie przeszliśmy ponad 18 km.
Zapraszamy na kolejny Rajd już jesienią
PS. Będzie krótszy... obiecujemySpoko

cze
08
2017

Książka na wakacje

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Ruszyła akcja "Książka na wakacje". Wszystkich, którzy rozliczyli się z wypożyczeń z roku szkolnego zapraszamy do szkolnej biblioteki.

 

Spędź wakacje z ciekawą lekturą!

cze
06
2017

Konkurs historyczny Curie-Słowak

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 5 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs historyczny Curie-Słowak. Tegoroczna edycja została poświęcona 500-leciu Reformacji. Uczestnicy musieli zmagać się z pytaniami dotyczącymi przyczyn i skutków reformacji, pochwalić się znajomością najważniejszych postaci, miejsc, tekstów źródłowych, a nawet wiedzieć, w którym roku powstała parafia ewangelicka w Chorzowie. Miło nam poinformować, iż pierwsze miejsce zajął Paweł Cieślak z klasy 2a, drugie miejsce przypadło Monice Jodłoś z klasy 1a, zaś trzecie Piotrowi Szymczykowi z klasy 2b. Gratulujemy!

cze
05
2017

Dzień Podróżnika za nami

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

29 maja obchodziliśmy „Dzień Podróżnika”. Tego dnia naszą szkołę odwiedził Mieczysław Bieniek – podróżnik, który samotnie odwiedził 116 krajów. O swoich wyprawach, przygodach i kulturze odwiedzanych państw opowiedział podczas popołudniowego spotkania z uczniami. Również w poniedziałek odbył się konkurs wiedzy pt. „Atrakcje turystyczne w Polsce i na świecie”. Jego zwycięzcami zostali: I miejsce – Nicole Prusko (kl.2c), II miejsce – Agnieszka  Cichoń (kl.1e), III miejsce – Magda Mańczyk (kl.2c). Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także sponsorom nagród, którymi byli: Kino Światowid oraz Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse w Katowicach.

 

Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail