Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj708
mod_vvisit_counterWczoraj1636
mod_vvisit_counterObecny tydzień2344
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6146
mod_vvisit_counterObecny miesiąc10091
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc34365
mod_vvisit_counterW sumie2694974

We have: 53 guests online
Twoje IP: 3.80.85.76
 , 
Dzisiaj: Gru 11, 2018
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

kwi
26
2013

Pielgrzymka maturzystów do Czestochowy

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

W środę 24 kwietnia grupa maturzystów z naszego liceum udała się wraz z ks. Łukaszem Malikowskim, prof. Stanisławą Gajewską i prof. Beatą Wróblewską na Jasną Górę. W mszy św. koncelebrowanej przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej modliło się kilkuset maturzystów z całej Polski. Pielgrzymka wlała w serca maturzystów otuchę i spokój przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi.

 

 

kwi
22
2013

Absolwentka Curie Chorzowianinem Roku

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

W czwartek 18 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość ogłoszenia laureata Honorowego Tytułu Chorzowianin Roku. Z radością informujemy, że kapituła jednomyślnie wybrała Chorzowianinem Roku 2012 absolwentkę naszego liceum Janinę Wilk.
Oprócz organizatorów, czyli Redakcji Portalu i Pisma Chorzowianin.pl oraz Patrona Honorowego Prezydenta Andrzeja Kotali, listownie gratulacje laureatce złożyli prof. Jerzy Buzek oraz posłowie Maria Nowak i Marek Plura. Wśród gości obecnych na uroczystości była także Halina Pisarkowa – wychowawczyni Janiny Wilk z czasów licealnych.
Dumni z faktu, że w elitarnym gronie osób wyróżnionych Honorowym Tytułem Chorzowianin Roku jest absolwentka „Curie” przyłączamy się do gratulacji dla laureatki.

PDFDrukujEmail

 

 

 

kwi
09
2013

Taki Festiwal pamiętam… podziękowania

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i swoją obecnością uświetnili uroczystość.
Szczególnie pragniemy podziękować Dyrekcji Szkoły za udzielone wsparcie, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, a także wszystkim osobom życzliwym naszemu przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że wzruszenia i pozytywne emocje, które nam towarzyszyły przy tworzeniu spektaklu, były również obecne u Państwa podczas oglądania i współprzeżywania naszego teatralnego święta.
Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze raz przeżyć te emocje. Zapraszamy na 11.06. 2013r – Taki Festiwal pamiętam – po raz drugi.  
Organizatorzy:
Nina Siwy, Regina Frelich, Aleksandra Król

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

kwi
06
2013

Chorzowianin Roku

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że w gronie kandydatów mianowanych do nagrody „Chorzowianin Roku” znalazła się absolwentka naszego liceum - Janina Wilk.
Jako pedagog oraz nauczyciel języka włoskiego i języka migowego związana była zawodowo z Przedszkolem nr 26, a obecnie z Kolegium Służb Społecznych w Chorzowie. Oprócz pracy zawodowej czynnie angażuje się w działalność Centrum Inicjatyw Społecznych. Prowadzona przez nią pracownia rzemiosła artystycznego przekształciła się w „Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego Wspomagającego Misje NAZARET”. Wyroby rękodzielnicze, które powstają na organizowanych przez stowarzyszenie warsztatach są sprzedawane na kiermaszach, a uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony jest na działalność placówek misyjnych Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Rwandzie i Burundi .
Ponadto Janina Wilk jest inicjatorką współpracy Przedszkola nr 26 z Klubem Seniora w ra-mach programu „Adoptowana Babcia”, uczestniczy też w pracach Rady Parafialnej parafii św. Barbary w Chorzowie.
Naszej absolwentce gratulujemy nominacji i życzymy aby jej praca i zaangażowanie znalazły uznanie wśród członków kapituły.

mar
26
2013

XXII Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Zakończył się XXII Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej, tradycyjnie organizowany w murach naszego Liceum. 22 lata to szmat czasu, ale tegorocznym konkursem żegnamy się z pewną formułą, która nie wytrzymuje próby czasu. Być może tradycja spotkań z gwarą w przyszłym roku zostanie podtrzymana na zupełnie innych zasadach.
Tegoroczny konkurs oceniało jury w składzie: Prof. dr hab. Helena Synowiec - Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Mirosława Siuciak - Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Danuta Krzyżyk - Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mgr Halina Pisarkowa – emerytowana polonistka w IV LO, prof. dr hab. Jacek Lyszczyna - Wydział Filologiczny Uniwersyte¬tu Śląskiego, od wielu lat zajmujący się kulturą śląską. Zdobywcą GRAND PRIX konkursu został Kamil Pietrzyk z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich. Wygłosił tekst własny: Galanty szport. II miejsce zajęła Natalia Dańko z I LO im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach, z tekstem Katarzyny Ługowskiej: Pielgrzimka do Piykor Ślonskich, a III miejsce przypadło Kamilowi Widence z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego z Wodzisławia Śląskiego, który wygłosił tekst Bronisławy Brewińskiej: Jak to jest z tym Skarbnikiem. W trakcie konkursu wykład pt. :”Święta Barbórka w pieśniach” wygłosiła dr Danuta Krzyżyk, a w przerwach uczestnicy, goście i licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć wernisaż obrazów Cypriana Noconia, absolwenta naszej szkoły, obecnie studenta ASP w Katowicach.
Laureatom serdecznie gratulujemy, dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie konkursu, a wszystkich zapraszamy do czerpania ze skarbnicy tradycji i wartości śląskich zawartych w śląskiej mowie.

mar
26
2013

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2013

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

Pierwszego dnia wiosny w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Korczakowskich. W gronie nauczycieli wyróżnionych za autentyzm, kreatywność i zaangażowanie w pracy z uczniami znalazł się polonista naszego liceum Grzegorz Zarzycki. Kapituła nagrody, w składzie której znaleźli się także laureaci poprzedniej edycji, doceniła walory i osobowość kandydatów zgłoszonych przez Samorządy Uczniowskie chorzowskich szkół. Niebanalne wystąpienie i autentyczna reakcja publiczności były najlepszym potwierdzeniem trafności decyzji podjętej przez kapitułę. Naszemu absolwentowi i nauczycielowi serdecznie gratulujemy.

 

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\