Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

wrz
18
2019

Bluzy (i nie tylko) z logo szkoły

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Już niebawem wszyscy chętni będą mogli zamówić niepowtarzalną bluzę lub koszulkę polo z logo szkoły.
Dodatkowych informacji udziela Pani prof. Agnieszka Pella

wrz
16
2019

Nasz pierwszy Erasmus +

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Nasz pierwszy Erasmus +

„Podstawy autonomii ucznia w myśleniu i działaniu”

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że od września bieżącego roku nasze Liceum realizuje projekt współpracy europejskiej w ramach programu Erasmus+ wspólnie ze szkołami z Turcji, Włoch, Macedonii i Grecji. Głównym założeniem projektu jest budowanie autonomii uczniów w myśleniu i działaniu. Projekt jest związany z przygotowaniem młodych ludzi do świadomego obywatelstwa, rozwijaniem umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji i umiejętności społecznych uczniów, a także promowaniem wartości europejskich - tolerancji, szacunku i demokracji. Językiem komunikacji projektu jest język angielski.

Czas trwania przedsięwzięcia to 2 lata. W bieżącym roku szkolnym planowany jest wyjazd do Turcji i Włoch, a także wizyta uczestników ze wszystkich krajów partnerskich w Polsce. W trakcie wymian skupimy się na następujących tematach: imigracja, prawa człowieka, demokracja, dyskryminacja, zaangażowanie obywatelskie. Przed każdym wyjazdem będzie prowadzona rekrutacja uczestników oraz intensywne działania przygotowujące do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego liceum do zaangażowania się w prace projektowe.

 

 

wrz
12
2019

Projekt "Europa wspólnych wartości"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie do udziału w naszym projekcie współpracy międzynarodowej

„Europa wspólnych wartości”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Głównym założeniem naszego przedsięwzięcia jest zagraniczny wyjazd grupy uczniów do Hiszpanii (okolice Barcelony) w terminie od 10 do 17 listopada 2019 roku. Projekt przeznaczony jest dla 10 zmotywowanych i gotowych do wspólnych działań uczniów.

Wkrótce ogłosimy regulamin rekrutacji i udostępnimy kartę zgłoszenia do projektu. Szczegółowe informacje na temat Programu Ponadnarodowej Mobilności Uczniów znajdziecie na stronie http://www.power.frse.org.pl/mobilnosc-uczniow


REGULAMIN REKRUTACJI


wrz
10
2019

XV Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

wrz
04
2019

Kiermasz podręczników

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

sie
20
2019

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 2 września o godzinie 8.00 w parafii pw. św. Antoniego z Padwy zostanie odprawiona msza. św. inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny.

O godz. 9.00 spotkaniem w auli  rozpoczną  rok szkolny uczniowie klas drugich i trzecich, zaś rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych odbędzie się w auli o godz. 10.00.

cze
30
2019

Sukces Darii Gembickiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Daria Gembicka wywalczyła złoty medal w biegu indywidualnym w kategorii juniorek młodszych podczas odbywających się w Dusznikach Zdroju Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim  (27-30.06.2019).

Serdecznie gratulujemy Darii i życzymy kolejnych sukcesów!

Żródło: www.facebook.com/UKS.Lider.Katowice

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\