Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj737
mod_vvisit_counterWczoraj1032
mod_vvisit_counterObecny tydzień1769
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5307
mod_vvisit_counterObecny miesiąc20479
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc25885
mod_vvisit_counterW sumie2110535

We have: 50 guests, 3 bots online
Twoje IP: 54.162.10.211
 , 
Dzisiaj: Wrz 25, 2017
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
07
2017

Mistrzostwa Europy w szpadzie juniorów młodszych

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Ostatni tydzień  Agata Knapik spędziła w bułgarskiej miejscowości Płowdiw gdzie rozegrane zostały  Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w szpadzie (28.02-05.03.2017 r.). W turnieju drużynowym Agata wraz z trzema pozostałymi zawodniczkami reprezentującymi nasz kraj wywalczyły 10 miejsce, pozostawiając za plecami min. reprezentacje Republiki Czeskiej, Izraela, Szwajcarii, Belgii, Szwecji, Białorusi, Finlandii, Holandii, Grecji czy Bułgarii.

lut
28
2017

Warsztaty językowe w klasie 3 B

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek klasa 3 B uczestniczyła w warsztatach języka hiszpańskiego przeprowadzonych przez nauczyciela z Hiszpanii. Pani María de los Ángeles Pérez García przedstawiła nam Gran Canarię – wyspę, z której pochodzi oraz zachęciła uczniów do udziału w zabawach językowych doskonalących umiejętności językowe naszych licealistów.

lut
26
2017

Sukces Szczypiornistek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Po raz trzeci juniorki Ruchu sięgnęły po najwyższe trofeum Mistrzostw Polski. W finale Final Four w Kwidzynie chorzowianki spotkały się po raz kolejny z  drużyną gospodarzy.  Zacięty finał, rozegrany na wysokim poziomie, zakończył się wynikiem 28:25 dla zawodniczek KPR Ruch Chorzów. Złoto Mistrzostw Polski znowu trafia do naszego miasta.

Serdeczne gratulacje dla Oktawii Płomińskiej za rozegranie wspaniałego meczu i niebagatelny wkład w Mistrzostwo Polski oraz naszych uczennic Oktawii Mrozek, Dominiki Nimsz, Pauliny Sówki, Oktawii Kowalskiej, Katarzyny Zięby i Marii Wątor.

 

żródło: www.ruch-chorzow.pl

lut
26
2017

Jestem stąd. Polska wielu narodów

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Jestem stąd. Polska wielu narodów to temat przewodni zajęć, jakie odbyły się 24 lutego w auli naszego liceum. Uczestniczyła w nich klasa IIa. Warsztaty prowadził Mateusz Trojański, który na początku zaprosił uczniów do zaznajomienia się z wystawą o mniejszościach narodowych i etnicznych. Na panelach informacyjnych przedstawione były poszczególne grupy narodowe oraz osoby – reprezentanci tych grup. Następnie omawialiśmy różnice wynikające z przynależności do danej mniejszości narodowej czy etnicznej i związane z nimi stereotypy.

Najciekawszym elementem prelekcji i zarazem najbliższym naszemu sercu były informacje o narodowości śląskiej. Według wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011r. prawie 850 tysięcy Polaków deklaruje przynależność do niej. Niestety, państwo polskie nie uznaje takiej mniejszości narodowej. Pomimo to powstało stowarzyszenie „Ruch Autonomii Śląska”, które dąży do jego niezależności. Pamiętamy na Śląsku  o Barbórce, której święto tradycyjnie obchodzimy 4 grudnia. Także zwyczaje, ubiór i śląska gwara to ważne dla nas wartości, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Ksena Świętek, kl. II a

lut
24
2017

Twoja krew moje życie

Wpisany przez Wojciech Kwaśny
PDFDrukujEmail

Łączy nas krew, która ratuje życie

 

21 lutego 2017 r. kilkunastu uczniów naszej szkoły honorowo oddało krew, która jest najcenniejszym lekiem ofiarowanym choremu bliźniemu. dziękujemy za gest solidarności i gratulujemy odwagi.

 

Nauczyciele biologii

Iwona Mizerska

Roman Mizerski

lut
20
2017

III Miejski Konkurs HIV/ AIDS

Wpisany przez Wojciech Kwaśny
PDFDrukujEmailUWAGA!!! Karta zgłoszenia jest zapisana w formacie pdf z edycją odpowiednich pól. Pola można wypełnić, zapisać pod swoją nazwą, a następnie wysłać na adres organizatora.Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail