Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
08
2019

Konkurs poetycki "Miłoość niejedno ma imię"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że w konkursie poetyckim "Miłość niejedno ma imię", organizowanym przez filię w Chorzowie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy, Martyna Wachowiak  zajęła pierwsze miejsce, a Weronika Grochowska trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały również Alicja Leśniak i Monika Kwiecień. Serdeczne gratulacje!

 

mar
08
2019

Wizyta grupy rekonstrukcyjnej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

7 marca br. gościliśmy w naszej szkole Grupę Edukacyjno-Historyczną „Para Bellum”. Przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej poprowadzili zajęcia warsztatowe z historii w klasie Ib, Ic oraz dla maturzystów z klasy IIIc i IIId. Podczas spotkania zaprezentowano mundury żołnierza polskiego, żołnierza Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Młodzież mogła również zobaczyć mundur oraz uzbrojenie Kozaka kubańskiego (nazwa formacji pochodzi od rzeki Kubań).

W trakcie zajęć licealiści mogli poznać militaria z czasów II wojny światowej oraz wybrane epizody historyczne, o których nie wspomina się na lekcji historii (bitwa pod Diemiańskiem  – stoczona na froncie wschodnim w 1942 roku pomiędzy oddziałami Armii Czerwonej a Wehrmachtu wokół miasta Diemiańsk, na południe od Leningradu).

 

lut
28
2019

CURIErek odcinek dziesiąty drugiego sezonu

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lut
20
2019

Urodzinowy CURIErek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lut
07
2019

CURIErek - nowy odcinek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lut
05
2019

Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniach od 8 do 9 kwietnia 2019 roku w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się szósty Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej. Przedsięwzięcie jest imprezą cykliczną o zasięgu wojewódzkim, przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych (kl.VI,VII,VIII) oraz III klasy gimnazjum, także szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych województwa śląskiego. Uczestnicy prezentują utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej w dwóch kategoriach: Recytacja i Piosenka. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w Koncercie finałowym, który odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. w Chorzowskim Centrum Kultury. Zgłoszenia prosimy nadesłać do 28 marca 2019 r.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do osób zainteresowanych konkursem.

Informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie:

www.chck.plwww.curie.edu.pl
oraz https://www.facebook.com/konkursosiecka/

 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZEŃ

sty
29
2019

Najlepszy występ juniorek w biathlonie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Podczas biathlonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie  Karolina Janko, Daria Gembicka i Patrycja Stanek, które startowały w kategorii juniorek młodszych, wywalczyły w biegu sztafetowym 3x6 km czwarte miejsce. To najlepsze osiągnięcie w historii startów naszych reprezentantekUśmiech

Brawo dziewczyny, brawo Daria!

Tych, którzy jeszcze nie widzieli zachęcamy do obejrzenia ostatniego odcinka CURIErka, w którym wywiad z Darią Gembicką.

 

Źródło: www.biathlon.pl

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\