Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

gru
09
2019

Konkurs "O jesienną złotą chryzantemę"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że Weronika Grochowska z klasy 2c zdobyła wyróżnienie w XIX Miejskim Konkursie Poetyckim "O złotą jesienną chryzantemę" Poetce gratulujemy!

gru
03
2019

Nowe książki w naszej bibliotece

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W szkolnej bibliotece pojawiło się ponad sto nowych książek. Wśród nowości znajdują się między innymi pozycje  Nicholasa Sparksa, Johna Grishama, Grahama Mastertona, Pauli Hawkins, Remigiusza Mroza czy Katarzyny Bondy. Koniecznie odwiedźcie bibliotekę. Warto wypożyczyć książkę na święta i ferie.

lis
27
2019

Nagroda Prezydenta Miasta

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

W poniedziałek 18 listopada w Miejskim Domu Kultury Batory odbyło się rozdanie nagród Prezydenta Miasta  za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku. Naszą szkołę reprezentował Brian Gruca, który został wyróżniony za wyniki, które uzyskał w ubiegłym sezonie wraz z drużyną hokejową Naprzód Janów.

Serdecznie gratulujemy!

lis
27
2019

Akcja "Prezent pod choinkę" - podziękowania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za włączenie się w akcję „Prezent pod choinkę”. W tym roku udało nam się zrobić 13 paczek z prezentami. Wszystkie upominki trafią do najbiedniejszych dzieci w domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach na Ukrainie, Białorusi i Rumunii.

Beata Wróblewska

lis
25
2019

CURIErek 3#3

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

lis
22
2019

Akcja "Ciacho"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Szanowni Państwo, rodzice i opiekunowie

 

Zwracamy się z gorącą prośbą o udział - przez upieczenie ciast -  w Akcji Charytatywnej pod nazwą „Ciacho”. Akcja ta przeprowadzona będzie po raz osiemnasty i odbędzie się w piątek, 29 listopada 2019  roku.

Przedsięwzięcie to polega na sprzedaży własnoręcznie upieczonych ciast przez uczniów dwóch chorzowskich liceów: Słowaka i Curie, w różnych miejscach miasta, głównie w wybranych szkołach, a następnie przekazanie uzyskanego dochodu na rzecz chorego dziecka, które potrzebuje pomocy.

Tak naprawdę pomoc, jaką otrzyma chore dziecko zależy jedynie od Państwa hojności i wielkiego serca. W tym roku chcemy pomóc siedmioletniemu Miłoszowi Pałaszewskiemu.

 


Miłosz urodził się przedwcześnie 25 grudnia 2012 roku z wagą 990g.

Rozpoznanie: skrajne wcześniactwo, skrajnie niska urodzeniowa masa ciała, niewydolność oddechowa, niewydolność krążenia, krwawienie z płuc, bezdechy, wylewy dokomorowe, krwiak śródmózgowy, retinopatia, zapalenie opon mózgowych, wodogłowie, mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia mowy.

Chłopczyk jest dzieckiem, które codziennie musi pokonywać niewyobrażalnie trudne przeszkody. Ma możliwość rozwoju tylko dzięki stałej, intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Decydujący jest każdy dzień, który, wypełniony dobrze ukierunkowaną terapią, daje mu szansę na to, aby jego codzienność nie odbiegała niczym od szczęśliwych i beztroskich dni jego rówieśników.

Wiele już osiągnął, jednak do samodzielności i zdrowia jeszcze daleka droga. Miłosz ma zaburzenia mowy (dyzartrię), ale dzięki ciężkiej i systematycznej pracy potrafi mówić. Ma mózgowe porażenie dziecięce, ale dzięki pasji rodziców chodzi po górach i zdobywa szczyty. Ma niedowład lewostronny, ale dzięki dziecięcemu zapałowi nauczył się pływać i nurkować. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy, ale dzięki temu, że jest ciekawy świata uczy się języka angielskiego i wspina się na ściance wspinaczkowej. Jego rozwój nabrał w ostatnim czasie dużego tempa. Pomiędzy tym, co potrafił rok temu a dzisiaj jest ogromna przepaść. Niestety z drugiej strony, pomiędzy tym, co potrafi dzisiaj, a co potrafić powinno siedmioletnie dziecko, również jest przepaść. Pomimo harmonijnego rozwoju i imponującego tempa, w jakim to robi, wciąż daleko mu do normalności.

W imieniu Miłosza, jego rodziców i własnym prosimy o wsparcie w postaci wypieku słodkości podczas tegorocznej Akcji Ciacho.

 

Informujemy również, że jesteśmy gotowi w tym dniu przewieźć każdą żądaną ilość ciasta (prawie każdą) pod podany przez Państwa adres (np. do domu, miejsca pracy, miejsca spotkań). Cenę jednej blachy ciasta ustaliliśmy na 60 złotych.

Zamówienia prosimy składać pod numerem telefonu: 603 694 528.

 

Grzegorz Zarzycki i organizatorzy – uczniowie IV LO

lis
19
2019

Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 18 listopada gościem naszej szkoły była Magdalena Gorzkowska. Pani Magdalena to polska lekkoatletka, sprinterka, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, srebrna medalistka sztafety 4 x 400 halowych Mistrzostw Świata w Portland w 2016 roku. Od momentu zakończenia kariery lekkoatletycznej alpinistka i himalaistka, zdobywczyni  szczytów m.in. Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz jako najmłodsza Polka w historii – Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). 18 maja 2019, jako pierwsza Polka, zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli. 27 września 2019 zdobyła szczyt Manaslu.
Uczniowie klas IBP, I CG,  IDP oraz I CP uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez naszego gościa.
W czasie tych spotkań mogli ugruntować swoje wiadomości z zakresu prawidłowego odżywiania się.
Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania z tak wybitnym sportowcem.

 


Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\