Spotkajmy się w Curie

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj138
mod_vvisit_counterWczoraj258
mod_vvisit_counterObecny tydzień3690
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2519
mod_vvisit_counterObecny miesiąc13245
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc14173
mod_vvisit_counterW sumie2763500

We have: 71 guests, 2 bots online
Twoje IP: 54.166.133.84
 , 
Dzisiaj: Mar 27, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

pa
15
2018

Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

13.10.2018r w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbył się Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia. Nasza uczennica Magdalena Fiołkowska z klasy III C wraz z panią prof.  Agnieszką Pellą oraz z członkami Oddziału Miejskiego WOPR w Chorzowie i Dziecięcej Sekcji Ratowniczej Kijanki prowadziły stanowisko promujące zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Najmłodsi uczestnicy sobotniego wydarzenia mogli poćwiczyć zabiegi podtrzymujące życie na specjalnych fantomach. Wszystkich chętnych do promowania zabiegów BLS już dziś zapraszamy na kolejne imprezy poświęcone zdrowiu, które będą organizowane na terenie naszego miasta.

pa
15
2018

Biegi przełajowe

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

9.10.2018r odbyły się miejskie zawody w biegach przełajowych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja naszych dziewcząt zajęła IV miejsce. Natomiast chłopcy w klasyfikacji końcowej uplasowali się na miejscu V.
Serdecznie gratulujemy!

Szkołę reprezentowali: Paulina Rendchen, Emilia Mońka, Oliwia Handzlik, Natalia Stopyra, Liwia Garcarczyk, Ksenia Korepta, Agnieszka Cichoń, Dominik Brzozowski, Artur Jabłonka, Maciej Szymański, Mateusz Kamiński, Mikołaj Winiarski, Radosław Rzepka, Michał Haberla.

pa
15
2018

XIV Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

28 września 2018 roku silna ekipa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XIV Rajdzie Curie. Podczas malowniczej trasy wiodącej szlakiem z Wisły Dziechcinki przez Soszów do Wisły Centrum dopisywała nam nie tylko przepiękna pogoda ale i dobre humory.
Dziękujemy wszystkim za udział.
Zapraszamy na kolejny wiosenny Rajd Curie.

pa
07
2018

Panel "Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 5 października  grupa uczniów naszego liceum wzięła udział w panelu edukacyjnym ,,Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku”, który odbył się w katowickim Kinoteatrze ,,Rialto”. Uczniowie obejrzeli film „Szlakiem Powstań Śląskich” w reżyserii Aleksandry Fudali. Następnie wysłuchali panelu edukacyjnego, w którym wzięli udział: prof. Ryszard Kaczmarek, prof. Andrzej Chwalaba i dr. Marcin Jarząbek.

pa
01
2018

Dni Otwarte Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W Europejskim Dniu Języków Obcych młodzież naszego liceum uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dni Otwartych Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. Na początku licealiści uczestniczyli w wykładzie w języku angielskim dr. hab. Leszka Dronga „Do we even realize why we communicate? 9 common needs and purposes of communication”. Następnie dr Ewa Śmiłek oraz mgr Magdalena Sędek przedstawiły w niezwykle ciekawy sposób temat „Tauromachia, czyli byk na arenie hiszpańskiej kultury i języka”.  Wykład był okazją do poznania wielu wyrażeń idiomatycznych i słów powiązanych z tematem hiszpańskiej corridy. Całość zakończyła się konkursem, w którym pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie Dawid Bzura z 2 c oraz Olivier Halama z 1 c. Na zakończenie mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych wymowie języka szwedzkiego oraz ciekawostek z nim związanych pt. „Szwedzki – z czym się to je? Köttbullar czy surströmming" poprowadzonych przez mgr. Adama Wojtczaka.

Źródło:us.edu.pl Źródło:us.edu.pl
wrz
27
2018

Żywa biblioteka

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Trzecia edycja "Żywej biblioteki", organizowanej przez absolwentkę naszego liceum panią Aleksandrę Zdaniewicz, odbyła się w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach akcji "Wolność czytania" 20 września 2018 r.

Żywa biblioteka to wydarzenie, które ma umożliwić kontakt z ciekawymi osobami - żywymi książkami - i pozwolić na przeprowadzenie dialogu w kameralnej atmosferze.

Po raz kolejny nasi uczniowie zaangażowali się w wydarzenie, co zostało docenione przez organizatorów. Dziękujemy i gratulujemy!

wrz
27
2018

CURIErek. Drugi sezon czas zacząć!

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\