Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1125
mod_vvisit_counterWczoraj1204
mod_vvisit_counterObecny tydzień2329
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6014
mod_vvisit_counterObecny miesiąc16582
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc107585
mod_vvisit_counterW sumie2547350

We have: 38 guests online
Twoje IP: 54.81.195.140
 , 
Dzisiaj: Lip 17, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

lis
05
2013

Warsztaty językowe

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapraszamy na warsztaty językowe w Anglii i Kornwalii w terminie 8 - 14 marca 2014. Zakwaterowanie u rodzin. Cena wyjazdu 1290 zł. Zapisy i szczegółowy program u pani prof. Izabeli Wylezol w sali 26.

Spotkanie organizacyjne 14 listopada 2013 r. na dużej przerwie w sali 26.

 

lis
04
2013

XXVIII Curie Mundial

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Zapisy do turnieju dwójek piłkarskich Curie Mundial 2013 u nauczycieli wychowania fizycznego tylko do 22 XI 2013 r. Losowanie grup eliminacyjnych odbędzie się w auli 25 XI 2013 r. (poniedziałek) podczas dużej przerwy. Mecze eliminacyjne w grupach rozegrane zostaną w piątki: 29 XI 2013 r. i 6 XII 2013 r. w godzinach od 15.00 do 19.00 (w przypadku bardzo dużej ilości zgłoszeń zostanie ustalony dodatkowy termin).

Mecze finałowe rozegrane zostaną w piątek 13 XII 2013 od 15.00 do 19.00.

 

pa
28
2013

VI Nocny Maraton Matematyczny

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że w piątek 25 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Kołtun, Marcin Brzywczy i Adrian Michalski z kl. III c zajęła trzecie miejsce w VI Nocnym Maratonie Matematycznym. Konkurs, którego organizatorem jest Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie, to kilkugodzinne nocne zmagania, podczas których uczestnicy muszą odpowiedzieć na 100 pytań.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom matematycznego sukcesu!

 

pa
22
2013

VII Wyprawa Naukowa Curie-Słowak

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

PO EUROPIE WŁASNYMI ŚCIEŻKAMI.
VII WYPRAWA NAUKOWA CURIE  - SŁOWAK
LOMBARDIA – SZWAJCARIA


14 września jeszcze przed świtem przy budynku naszej szkoły zaczęli zbierać się uczniowie Curie i Słowaka, by wyruszyć na VII Wyprawę Naukową Curie-Słowak, której celem było zwiedzenie północnych Włoch i Szwajcarii.
Wyprawy stały się tradycją naszych szkół i co roku prowadzą nas w miejsca omijane przez biura podróży, choć interesujące i godne uwagi. Pierwsza z nich zabrała uczniów zaprzyjaźnionych liceów do Włoch. Rok później uczniowie odwiedzili Grecję. III Wyprawa doprowadziła chętnych uczniów do Skandynawii, natomiast kolejna wiodła szlakiem Bałtyckim przez Litwę, Łotwę, Estonię aż po rosyjski St. Petersburg. Uczestnicy V Wyprawy mieli możliwość zwiedzenia Belgii i Normandii, z kolei VI Wyprawa była w pełni poświęcona poznaniu Paryża.

Dzień pierwszy tegorocznej Wyprawy uczestnicy spędzili w autokarze, by wieczorem przyjechać do hotelu i zebrać siły na moc wrażeń, która czekała nas przez najbliższych kilka dni. Pierwszego pozytywnego wrażenia dostarczył nam hotel, w którym mieliśmy spędzić nadchodzące 3 noce. Typowa włoska obiadokolacja (spaghetti), piękny wystrój, wygodne łóżka i hotelowy basen były wymarzonym rozpoczęciem wyprawy. Choć wszystkich zmęczyła podróż, mieli jeszcze siłę, by się poznać i zintegrować.

 

pa
20
2013

Festiwal artystyczny 2013

Wpisany przez Super Administrator
PDFDrukujEmail

 

 

Taki Festiwal pamiętam.. 2013

Zobacz filmik:

 

REGULAMIN

KARTY ZGŁOSZEŃ

pa
15
2013

Wycieczka narciarsko-snowboardowa

Wpisany przez Michał Pella
PDFDrukujEmail

pa
07
2013

Obchody 330 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 27 września 2013 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się sesja naukowa dotycząca 330 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Na wykład licznie przybyli uczniowie z różnych szkół wraz z nauczycielami. I tym razem nie mogło zabraknąć miłośników historii z Curie. W atmosferę spotkania wprowadziła nas żeńska grupa Navitatis, śpiewając m.in. Bogurodzicę. Następnie swój referat na temat działań militarnych Polski przedstawił prof. dr hab. Dariusz Narwrot, wykład o dyplomacji  europejskiej w przeddzień bitwy pod Wiedniem wygłosiła dr hab. Aleksandra Skrzypietz, zaś o przejściu Jana III Sobieskiego przez Śląsk w 1863 r. opowiedział mgr Paweł Gad.

W sesji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Mateusz Przewdzing, Dawid Zogała, Sandra Robaszkiewicz, Paulina Barka, Anna Gąsior, Mateusz Gawron i Maciej Lisek pod opieką prof. Krzysztofa Grali.

Zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie w ChCK, tym razem poświęcone żyjącej w XIII w. księżnej Jadwidze, które odbędzie się 16 października 2013.

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail