Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj832
mod_vvisit_counterWczoraj2255
mod_vvisit_counterObecny tydzień3087
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5624
mod_vvisit_counterObecny miesiąc19749
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc27215
mod_vvisit_counterW sumie2414863

We have: 57 guests online
Twoje IP: 54.80.82.9
 , 
Dzisiaj: Maj 22, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sty
01
2014

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że pogrzeb tragicznie zmarłego Tomasza Dybusa, ucznia klasy III a, odbędzie się 3 stycznia 2014 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich. Uroczystości pogrzebowe odbędą się po mszy na cmentarzu parafialnym.
Łączymy się w bólu z rodziną Tomka.


„Nie chcemy, bracia, byście nie wiedzieli o losie tych, którzy umierają. Nie smućcie się zatem, jak inni, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, to wraz z Nim Bóg przywróci do życia także tych, którzy zasnęli zjednoczeni z Jezusem. [...] tymi słowami pocieszajcie jedni drugich” (1 Tes 4, 13–14.18)

 


gru
19
2013

Rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

30 listopada wraz  z prof. Tomaszem Bują i studentami Uniwersytetu Śląskiego wyjechaliśmy wcześnie rano na rekonstrukcję bitwy pod Austerlitz. Na miejsce rekonstrukcji dotarliśmy o 14.00. W przedsięwzięcie było zaangażowanych 2000  miłośników rekonstrukcji historycznych z Polski, Czech, Francji i Austrii. Odtwarzana bitwa odbyła się 2 grudnia 1805 roku, kiedy to Napoleon zaatakował wojska cara rosyjskiego Aleksandra I  oraz cesarza austriackiego Franciszka I i odniósł słynne zwycięstwo pod Austerlitz.

Galeria zdjęć

gru
17
2013

Warsztaty: Strategia Rozwoju Miasta Chorzów do 2030 roku

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W ubiegły wtorek 10 grudnia 2013 uczniowie naszej szkoły w składzie: Laura Suliga, Dagmara Hola oraz Kamil Nocoń pod opieką pana dyrektora Romana Herrmanna udała się na warsztaty "Strategia Rozwoju Miasta Chorzów do 2030 roku". Spotkanie to odbyło się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. W czasie warsztatów mieliśmy okazję zapoznać się z projektem "Miasto 3", który w zamiarze ma przybliżyć do siebie trzy miasta: Chorzów, Świętochłowice oraz Rudę Śląską. Jaki jest cel takiej strategii? Te trzy miasta leżą obok siebie tworząc bardzo duży obszar, a to otwiera przed nami bardzo wiele możliwości m.in. większą konkurencyjność wobec innych regionów, jak i większe dotacje z Unii Europejskiej.

gru
13
2013

Plebiscyt Przeglądu Sportowego 2013

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Już po raz siedemdziesiąty dziewiąty  organizowany jest Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2013 roku. Po raz pierwszy w historii tego prestiżowego plebiscytu w gronie nominowanych znalazła się absolwentka naszego liceum  Monika Hojnisz. W ten sposób zostały docenione jej sukcesy na trasach biathlonowych poprzedniego sezonu.
Kibicujemy Monice od początku jej kariery sportowej i zachęcamy uczniów i absolwentów do głosowania na kandydaturę Moniki.

plebiscyt.przegladsportowy.pl/

 

gru
16
2013

Kolejne srebro Moniki Hojnisz

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałkowym biegu na dochodzenie na 10 km nasze medalistki z niedzielnego sprintu potwierdziły swoją wysoką formę. Po raz drugi złoto wywalczyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, a Monika Hojnisz zdobyła srebrny medal. Polska reprezentacja na Uniwersjadzie w Trentino zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

 

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom sukcesów.

gru
16
2013

Srebro Moniki Hojnisz

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Nasza absolwentka Monika Hojnisz powiększyła wczoraj swoją medalową kolekcję. Na trwającej w Trentino XXVI Zimowej Uniwersjadzie zdobyła srebrny medal w biathlonowym sprincie na 7,5 km. Złoto wywalczyła koleżanka z reprezentacji Weronika Nowakowska-Ziemniak. Patrycja Hojnisz zajęła 29 miejsce.

 

Życzymy naszym reprezentantkom następnych udanych startów.

gru
16
2013

XXVIII Curie Mundial

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątkowe popołudnie 13 grudnia rozegrany został finał XXVIII Curie Mundialu. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli faworyci, absolwenci naszej szkoły, Piotr Bryk i Marek Walczak. W decydującym meczu pokonali uczniów klasy IIIe Wojciecha Krotofila  i Roberta Świtonia 5:4.  W meczu o trzecie miejsce absolwenci Tomasz Gołębiewski i Daniel Rybarek pokonali uczniowską parę Artura Miodka (IIe) Bartosza Witasa z (III e) 6:4.

Gratulujemy zwycięzcom i już dziś  zapraszamy na XXIX Curie Mundial!

 

Galeria zdjęć

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail