Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1103
mod_vvisit_counterWczoraj1086
mod_vvisit_counterObecny tydzień6037
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6973
mod_vvisit_counterObecny miesiąc17875
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc31882
mod_vvisit_counterW sumie2668393

We have: 27 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.167.112.42
 , 
Dzisiaj: Lis 17, 2018
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

pa
07
2014

Nowy Samorząd

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail
Zakończyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym szkoły został ADRIAN DUDEK
Zastępca KLAUDIA ŁEBKO oraz PATRYK ŚLIWA
Sekretarz PATRYCJA PAŚKO
Skarbnik NATALIA KARCZMARCZYK
pa
04
2014

Wybory do Samorządu uczniowskiego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 6 września na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbywać się będą w naszej szkole wybory do Samorządu uczniowskiego. Wśród kandydatów znajdują się:

 

  1. Klaudia Łebko uczennica klasy III E
  2. Patrycja Paśko uczennica klasy I A
  3. Natalia Karczmarczyk uczennica klasy II A
  4. Adrian Dudek uczeń klasy III C
  5. Patryk Śliwa uczeń klasy II B
pa
01
2014

Pozytywna energia

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Program „Pozytywna energia” oparty jest na współzawodnictwie oraz dobrej zabawie. W każdym miesiącu podejmowane będą wyzwania sportowe, w których uczestniczyć będą zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Celem programu jest zachęcenie do udziału w  różnorodnych formach aktywności ruchowej, ciekawe wykorzystanie czasu wolnego, a ponadto możliwość integracji z rówieśnikami i nauczycielami naszej szkoły. Program imprez aktualizowany będzie na bieżąco.

Zachęcamy uczniów do podjęcia naszego wyzwania!

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

wrz
26
2014

Nordalia 2014

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w organizację Festiwalu NORDALIA. To już 13 edycja projektu, który jest poświęcony państwom nordyckim. W czwartek 23 października  w ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się w naszym liceum spotkanie  z dr. hab. Wojciechem Dobińskim z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego: „Badania śniegu i lodu (kriosfery) w rejonie Tarfala, północna Szwecja”.

 

 

wrz
24
2014

Od zera do bohatera

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Rusza kolejna edycja projektu "Od zera do bohatera". Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział, na pierwsze spotkanie do sali nr 18 w piątek 26 września 2014 r. na dużej przerwie. Projekt jest realizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Damiana Jaksika - instruktora WOPR oraz Michała Pellę - ratownika WOPR. Zajęcia odbywają się na basenie raz w tygodniu i przygotowują do egzaminu na stopień Młodszego Ratownika.

 

wrz
18
2014

Arcybiskup Józef Kupny Honorowym Obywatelem Chorzowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Absolwent naszego liceum, metropolita wrocławski abp Józef Kupny, dołączył do grona Honorowych Obywateli Chorzowa. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta 18 września bieżącego roku wręczono mu okolicznościowy dyplom oraz symboliczny klucz do miasta. W ten sposób  zrealizowana została treść uchwały podjętej przez chorzowskich radnych 26 czerwca 2014 roku.

W swoim wystąpieniu abp Józef Kupny kilkakrotnie odwoływał się do roli, jaką w jego życiu odegrały lata edukacji w chorzowskich szkołach.

Społeczność „Curie” dołącza się do gratulacji dla naszego absolwenta z okazji otrzymania tak zaszczytnego wyróżnienia.

wrz
14
2014

Wolność czytania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Dnia 11 września o godzinie 9.30 wraz z panią prof. B. Wróblewską, udaliśmy się na prezentację w ramach literackiej akcji - „Wolność  czytania”.

 

Najpierw dotarliśmy do Chorzowskiego Centrum Kultury, gdzie odbywało się spotkanie z Jolantą Krysowatą. Pisarka i dziennikarka Telewizji Polskiej zaprezentowała na nim film, który został nakręcony na podstawie jej autorskiej książki - Skrzydło Anioła. W zbieraniu materiału, zarówno do książki jak i do filmu, pomagał jej przyjaciel - Patrick Yoka. Razem odkryli tajemnicę tajnego ośrodka dla koreańskich sierot. Ośrodek ten powstał w 1953 roku w Płakowicach, miejscowości położonej niedaleko Wrocławia. Uczyło się tam około 1200 koreańskich dzieci. Zaprezentowany przez dziennikarkę film, ukazywał głównie wypowiedzi polskiego personelu, który opiekował się sierotami. Jolanta Krysowata polecała swoją książkę, gdyż zawiera znacznie więcej informacji i szczegółów niż oglądany dokument.

 

Po wyjściu z Chorzowskiego Centrum Kultury udaliśmy się na ulicę Jagiellońską. W ramach „Wolności czytania” odbywał się tam między innymi kiermasz używanych książek. Po zapoznaniu się z prezentowanymi dziełami literackimi wróciliśmy do szkoły.

Patrycja Tomzińska III a


Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\