Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj129
mod_vvisit_counterWczoraj696
mod_vvisit_counterObecny tydzień129
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6014
mod_vvisit_counterObecny miesiąc14382
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc107585
mod_vvisit_counterW sumie2545150

We have: 52 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.198.104.202
 , 
Dzisiaj: Lip 16, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

sty
28
2018

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że pogrzeb Eweliny Szołtysek, uczennicy klasy II c, odbędzie się we wtorek 30 stycznia 2018 roku. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach Piaśnikach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się po mszy na cmentarzu parafialnym.
Łączymy się w bólu z rodziną Ewelinki.

 

 

„Nie chcemy, bracia, byście nie wiedzieli o losie tych, którzy umierają. Nie smućcie się zatem, jak inni, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, to wraz z Nim Bóg przywróci do życia także tych, którzy zasnęli zjednoczeni z Jezusem. [...] tymi słowami pocieszajcie jedni drugich” (1 Tes 4, 13–14.18)

 

sty
26
2018

Jeden weekend – dwie nagrody

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Uzdolniona wokalnie uczennica klasy I b Zuzanna Krupa  podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich organizowanego przez Gimnazjum nr 8 we współpracy z MDK Batory i parafią pw. Jezusa Dobrego Pasterza w Chorzowie wyśpiewała I miejsce w kategorii solista.  Natomiast w czasie IV Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Polskich w Pajęcznie k/Łodzi zdobyła II lokatę. Serdecznie gratulujemy!

sty
22
2018

Wizyta wolontariuszy z Gruzji

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

16 stycznia br. nasze liceum odwiedzili wolontariusze z Gruzji i przeprowadzili zajęcia w języku angielskim, których celem było zaprezentowanie ich ojczystego kraju, jego historii, kultury, kuchni, a także zachęcenie młodych ludzi do udziału w programie Erasmus +, a w szczególności w akcji EVS – European Voluntary Service. Na co dzień Max i David są zaangażowani w działalność katowickiego Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

sty
19
2018

I Chorzowskie Targi Bezpieczeństwa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniu 16 stycznie br. odbyła się inauguracja Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, z tej okazji uczestniczyliśmy w I Chorzowskich Targach Bezpieczeństwa. Inicjatywa ma na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście, propagowanie dobrych postaw oraz zaangażowanie jak największej liczby osób we wspólnie realizowane działania.

Uczniowie klasy 1b wraz z prof. Beatą Benną udali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Katowickiej 123, gdzie odbywały się targi. Mieli oni możliwość wziąć udział m.in. w warsztatach z pierwszej pomocy, pokazie tresury psów policyjnych, pokazie technik samoobrony, a także użyć alkogogli oraz narkogogli. Na sam koniec odbyło się zwiedzanie budynku straży, podczas którego mogliśmy  zasiąść w wozie strażackim i przekonać się, co się w nim znajduje oraz do czego służy.

Wiktoria Gutkowska, kl. Ib


sty
19
2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

14 stycznia br. odbył się 26 Finał WOŚP, którego celem w tym roku było pozyskanie funduszy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wśród wolontariuszy znalazło się 25 uczniów naszego liceum:

Natalia Passon, kl. Ia

Oktawia Kowalska, kl. Id

Agnieszka Matysek, kl. IIa

Natalia Zielińska, kl. IIc

Aleksandra Majda, kl. IIc

Weronika Landkocz, kl. IIc

Weronika Górecka, kl. IIc

Paulina Mizura, kl. IIc

Katarzyna Pietraszek, kl. IIc

Anna Brzeziecka, kl. IId

Laura Dąbek, kl. IIe

Weronika Świąder, kl. IIe

Paulina Sówka, kl. IIe

Agnieszka Cichoń, kl. IIe

Katarzyna Zięba, kl. IIe

Rafał Zaremba, kl. IIe

Ksena Świętek, kl. IIIa

Patrycja Antosz, kl. IIIa

Daria Gerlic, kl. IIIa

Daniela Otręba, kl. IIIa

Piotr Szymczyk, kl. IIIb

Jacek Bilik, kl. IIIb

Martyna Szczukiewicz, kl. IIIc

Dominika Brol, kl. IIIc

Paulina Dorna, kl. IIIc.

Nasi wolontariusze kwestowali w chorzowskim sztabie WOŚP działającym przy Zespole Szkół Technicznych Nr 1 w Chorzowie. Została w nim zebrana łączna kwota 71.424,79 zł. Wśród wolontariuszy wspaniale wyróżnił się uczeń naszej szkoły Rafał Zaremba, który zebrał do swojej puszki rekordową kwotę 2.644,41 zł.

Gratulujemy wszystkim wolontariuszom i dziękujemy za wielkie serce

 

sty
16
2018

Projekt z klasą

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Miło nam poinformować, że projekt "Żydzi. Swoi czy obcy?" zyskał uznanie kapituły konkursowej Nowej Ery i otrzymał grant na realizację przedsięwzięć związanych z programem. Naszą szkołę w ósmej edycji konkursu "Projekt z klasą" reprezentował również projekt Step aerobic-aktywność dla każdego. Dzięki tym inicjatywom po raz kolejny szkoła otrzymała certyfikat: Dobrze zaprojektowana szkoła.

 

Gratulujemy Panu prof. Krzysztofowi Grali i Pani prof. Celinie Konieczny wygranej w konkursie, a Pani prof.  Agnieszce Pelli ciekawej koncepcji projektu edukacyjnego.

 

Dziękujemy również uczniom zaangażowanym w realizację projektów za podejmowanie wyzwań edukacyjnych.

 

sty
16
2018

Sukcesy Darii Gembickiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Pierwsze zawody tegorocznej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska”, odbywającej się w Jakuszycach od 9 do 12 stycznia, za nami. Nasza uczennica Daria Gembicka z klasy I d zajęła pierwsze miejsce zarówno w biegu indywidualnym juniorek młodszych, jak i  w drugim dniu zawodów, tym razem w biegu sprinterskim. Serdecznie gratulujemy Darii podwójnego złota oraz powołania na zgrupowanie Kadry Młodzieżowej, które odbędzie się w Obertilliach w Austrii.

Żródło: lider-katowice.pl

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail