Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1190
mod_vvisit_counterWczoraj1498
mod_vvisit_counterObecny tydzień1190
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6947
mod_vvisit_counterObecny miesiąc98793
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc28069
mod_vvisit_counterW sumie2521976

We have: 71 guests online
Twoje IP: 54.224.91.246
 , 
Dzisiaj: Cze 18, 2018
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

wrz
24
2014

Od zera do bohatera

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Rusza kolejna edycja projektu "Od zera do bohatera". Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział, na pierwsze spotkanie do sali nr 18 w piątek 26 września 2014 r. na dużej przerwie. Projekt jest realizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Damiana Jaksika - instruktora WOPR oraz Michała Pellę - ratownika WOPR. Zajęcia odbywają się na basenie raz w tygodniu i przygotowują do egzaminu na stopień Młodszego Ratownika.

 

wrz
18
2014

Arcybiskup Józef Kupny Honorowym Obywatelem Chorzowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Absolwent naszego liceum, metropolita wrocławski abp Józef Kupny, dołączył do grona Honorowych Obywateli Chorzowa. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta 18 września bieżącego roku wręczono mu okolicznościowy dyplom oraz symboliczny klucz do miasta. W ten sposób  zrealizowana została treść uchwały podjętej przez chorzowskich radnych 26 czerwca 2014 roku.

W swoim wystąpieniu abp Józef Kupny kilkakrotnie odwoływał się do roli, jaką w jego życiu odegrały lata edukacji w chorzowskich szkołach.

Społeczność „Curie” dołącza się do gratulacji dla naszego absolwenta z okazji otrzymania tak zaszczytnego wyróżnienia.

wrz
14
2014

Wolność czytania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Dnia 11 września o godzinie 9.30 wraz z panią prof. B. Wróblewską, udaliśmy się na prezentację w ramach literackiej akcji - „Wolność  czytania”.

 

Najpierw dotarliśmy do Chorzowskiego Centrum Kultury, gdzie odbywało się spotkanie z Jolantą Krysowatą. Pisarka i dziennikarka Telewizji Polskiej zaprezentowała na nim film, który został nakręcony na podstawie jej autorskiej książki - Skrzydło Anioła. W zbieraniu materiału, zarówno do książki jak i do filmu, pomagał jej przyjaciel - Patrick Yoka. Razem odkryli tajemnicę tajnego ośrodka dla koreańskich sierot. Ośrodek ten powstał w 1953 roku w Płakowicach, miejscowości położonej niedaleko Wrocławia. Uczyło się tam około 1200 koreańskich dzieci. Zaprezentowany przez dziennikarkę film, ukazywał głównie wypowiedzi polskiego personelu, który opiekował się sierotami. Jolanta Krysowata polecała swoją książkę, gdyż zawiera znacznie więcej informacji i szczegółów niż oglądany dokument.

 

Po wyjściu z Chorzowskiego Centrum Kultury udaliśmy się na ulicę Jagiellońską. W ramach „Wolności czytania” odbywał się tam między innymi kiermasz używanych książek. Po zapoznaniu się z prezentowanymi dziełami literackimi wróciliśmy do szkoły.

Patrycja Tomzińska III a


wrz
10
2014

Zebrania rodziców

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

11 września (czwartek) o godzinie 17.00 w auli naszego liceum od spotkania z panem dyrektorem Romanem Herrmannem rozpoczną się zebrania rodziców klas drugich. 23 września o 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych, zaś 25 września na 17.00 zapraszamy uczniów klas trzecich i ich rodziców.

 

sie
25
2014

Informacja

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek pierwszego września w auli naszego liceum. Klasy pierwsze zapraszamy na  godzinę 8.30, zaś klasy drugie i trzecie na godzinę 10.00.

 

sie
25
2014

Msza święta

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły w poniedziałek pierwszego września o godzinie 9.00 do kościoła pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej, gdzie odprawiona zostanie msza święta z okazji rozpoczęcia zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2014/2015.

cze
26
2014

Absolwent Curie Honorowym Obywatelem Chorzowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

źródło: www.archidiecezja.wroc.pl

 

W czwartek 26 czerwca 2014 roku chorzowscy samorządowcy podczas 46 sesji Rady Miasta przyznali tytuł Honorowego Obywatela Chorzowa absolwentowi naszego liceum Księdzu Arcybiskupowi Metropolicie Wrocławskiemu Józefowi Kupnemu.

 

Społeczność Curie składa z tej okazji swemu absolwentowi serdeczne gratulacje.

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail